Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Starszy specjalista

Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2026 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 35386

Warunki pracy

Wejście do budynku przy ul. Pawińskiego 17/21 nie posiada podjazdu dla wózków inwalidzkich. W budynku znajdują się dwie windy. Toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze.

1) praca biurowa,
2) wymuszona pozycja ciała związana z wykonywaniem większości zadań w pozycji siedzącej,
3) praca przy komputerze powyżej 4 godzin,
4) użytkowane sprzęty: komputer, drukarka, niszczarka,
5) oświetlenie naturalne i sztuczne,
7) niekorzystne czynniki psychospołeczne- zagrożenie wynikające ze stałego dopływu informacji i gotowości do odpowiedzi.

Zakres zadań

  • Przygotowywanie, na podstawie wniosków, dokumentacji związanej z nawiązaniem i rozwiązaniem stosunku pracy oraz zmianą warunków umowy o pracę. Przygotowywanie niezbędnych dokumentów i zaświadczeń pracownikom lub upoważnionym członkom ich rodzin.
  • Administrowanie kadrami Zakładu, prowadzenie akt osobowych pracowników.
  • Ewidencjonowanie, naliczanie i rozliczanie pracowników z urlopów wypoczynkowych, urlopów bezpłatnych, zwolnień od pracy oraz zwolnień lekarskich.
  • Ustalanie uprawnień, dokonywanie naliczeń i przygotowywanie wniosków o wypłatę nagród jubileuszowych, odpraw emerytalnych i rentowych oraz dodatków stażowych.
  • Ewidencjonowanie ruchów kadrowych niezbędnych dla celów statystyczno-sprawozdawczych Głównego Urzędu Statystycznego oraz Szefa Służby Cywilnej.
  • Kierowanie pracowników na wymagane prawem badania lekarskie.
  • Nadzór formalny nad terminowością i prawidłowością sporządzania planów urlopowych przez właściwych kierowników komórek organizacyjnych.
  • Opracowywanie pod względem merytorycznym faktur dotyczących badań lekarskich.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 4 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku związanym z prowadzeniem spraw kadrowych
  • bardzo dobra znajomość kodeksu pracy i aktów wykonawczych,
  • dobra znajomość ustawy o służbie cywilnej i aktów wykonawczych,
  • dobra znajomość ustawy o pracownikach urzędów państwowych i aktów wykonawczych,
  • dobra znajomość przepisów o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa,
  • umiejętność samodzielnej interpretacji przepisów oraz rozwiązywania problemów merytorycznych
  • umiejętność organizacji pracy własnej,
  • umiejętność poprawnego formułowania wypowiedzi na piśmie i w mowie
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność obsługi programu kadrowego
  • umiejętność współpracy
  • umiejętność obsługi systemu informacji prawnej
  • ukończone kursy, szkolenia z zakresu prawa pracy lub dziedzin pokrewnych
  • znajomość przepisów ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych