Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Starszy specjalista

Komenda Główna Policji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1256 dni temu
Komendant Główny Policji poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 71145

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • kontakty z pracownikami na równorzędnych stanowiskach  w  jednostkach organizacyjnych Policji,

  • kontakty zewnętrzne z pracownikami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • naturalne oświetlenie,

  • wymuszona  pozycja ciała,

  • praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę,

  • przy wejściu do budynku oraz w budynku znajduje się winda, brak podjazdów wewnątrz budynku.

Zakres zadań

  • Realizuje zadania wynikające z przepisów dot. kontroli zarządczej, w tym przedstawia propozycje do Planu Działalności Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, uczestniczy w przeprowadzaniu analizy ryzyka i przygotowuje odpowiednią dokumentację, a także opracowuje okresowe sprawozdania w tym zakresie
  • Realizuje zadania z zakresu planowania strategicznego, sprawozdawczości oraz oceny realizacji Priorytetów Komendanta Głównego Policji przez komendy wojewódzkie na podstawie informacji o wykonaniu przez te jednostki mierników
  • Uczestniczy w pracach nad Katalogiem funkcji, zadań, podzadań i działań, przygotowuje karty mierników, planuje i dokonuje aktualizacji alokacji zasobów Biura, a także sporządza informacje na temat wartości mierników osiągniętych w danym okresie sprawozdawczym oraz Opis wykonania zadania i miernika
  • Opracowuje wewnętrzne akty normatywne regulujące pracę biura oraz opiniuje projekty aktów normatywnych dotyczących Biura Kryminalnego KGP
  • Prowadzi postępowania skargowe dotyczące policjantów/pracowników Biura Kryminalnego KGP w trybie określonym w Kodeksie postępowania administracyjnego, prowadzi rejestr skarg oraz sprawozdań zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • Sporządza wkłady Biura Kryminalnego KGP do sprawozdań z realizacji programów rządowych, międzyresortowych i resortowych
  • Opracowuje wkład Biura Kryminalnego KGP do raportu z realizacji Kierunkowej strategii Policji w zakresie rozwoju systemu ochrony praw człowieka oraz sprawozdania z wykonania Krajowego Programu na Rzecz Równego Traktowania
  • Opracowuje na podstawie przekazanych informacji z wydziałów Biura Kryminalnego KGP zmiany formularzy sprawozdawczych w Systemie Elektronicznej Sprawozdawczości Policji SESPOL oraz dokonuje aktualizacji instrukcji do formularzy sprawozdawczych, a także przygotowuje propozycje zmian w akcie prawnym regulującym przedmiotowe zagadnienie

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe z zakresu zarządzania lub administracji
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 2 lat pracy na stanowisku analitycznym
  • Dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Znajomość aktów prawnych obowiązujących w Policji i resorcie spraw wewnętrznych
  • Umiejętność stosowania prawa w praktyce
  • Umiejętność porównywania danych i wyciągania wniosków
  • Terminowość
  • Rzetelność
  • Komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „tajne”
  • Uprawnienie do dostępu do aplikacji System Elektronicznej Sprawozdawczości w Policji (SESPOL)
  • Przeszkolenie z zakresu budżetu zadaniowego, kontroli zarządczej
  • Umiejętność redagowania aktów normatywnych
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność działania w sytuacjach stresowych