Terapeuta Zajęciowy - Instruktor Terapii Zajęciowej

Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Katowice

9 dni temu

Ogłoszenie numer: 2675831, z dnia 2019-09-11

Stowarzyszenie SPES jest katolicką organizacją charytatywną. Pomagamy od roku 1986. Kandydatów prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na stronie: www.spes.org.pl

Miejsce pracy: śląskie / Katowice

Opis stanowiska

Zatrudnimy terapeutę zajęciowego (instruktora terapii zajęciowej) w Warsztacie Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia SPES (Katowice - Stare Panewniki). Warsztat jest placówką rehabilitacji społecznej i zawodowej a jego uczestnikami są dorosłe osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

Wymagania

  • prowadzenie zajęć terapeutycznych w pięcioosobowej pracowni techniczno - rękodzielniczej (wytwarzanie budek lęgowych, podpałki, kartek świątecznych i okolicznościowych)
  • mile widziane specjalistyczne wykształcenie (terapeuta zajęciowy, instruktor terapii zajęciowej, psycholog, pedagog specjalny, oligofrenopedagog - przyjmujemy również aplikacje osób w trakcie nauki lub studiów)
  • zapraszamy do składania aplikacji również osoby bez specjalistycznego wykształcenia (np. wykształcenie średnie, ogólne) posiadające predyspozycje do pomagania innym
  • mile widziane podstawowe umiejętności (predyspozycje) w zakresie rękodzieła i prostych prac manualnych (wytwarzanie kartek okolicznościowych, decoupage, praca z drzewem, stolarstwo, ceramika, witraż itp)
  • identyfikacja z misją Stowarzyszenia SPES

Oferujemy

  • pracę w zespole zorientowanym na pozytywną zmianę wizerunku osób niepełnosprawnych intelektualnie
  • stabilne zatrudnienie - umowę o pracę a po zakończeniu stażu umowę na czas nieokreślony
  • dofinansowanie specjalistycznych studiów, szkoleń i kursów zawodowych
  • dostęp do świadczeń socjalnych
  • możliwość negocjowania (począwszy od pierwszej umowy) wysokości wynagrodzenia w zależności od posiadanego doświadczenia i kwalifikacji zawodowych
  • jasne zasady awansu zawodowego

Zainteresowane osoby prosimy o składanie aplikacji do bazy rekrutacyjnej

dostępnej po kliknięciu przycisku "APLIKUJ TERAZ".

Informujemy, iż kontaktujemy się wyłącznie z wybranymi przez nas kandydatami.

Poznaj

Od roku 1986 nasza działalność przynosi nadzieję tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Wspieramy w osamotnieniu, chorobie i cierpieniu. Jesteśmy obecni, oferując czas i życzliwą uwagę tym, którzy utracili nadzieję.

Łacińska nazwa naszej organizacji SPES (w języku polskim Nadzieja) jest inspirowana słowami św. Pawła z listu do Rzymian:
"A nadzieja zawieść nie może" (Rz 5,5).

Stowarzyszenie SPES jest pozarządową organizacją charytatywną i niedochodową, zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym. Posiadamy status organizacji katolickiej.

Poznaj stanowisko: Psychoterapeuta
Psychoterapeuta to osoba, która zajmuje się udzielaniem pomocy osobom dotkniętym zaburzeniami zdrowia psychicznego, problemami emocjonalnymi czy po prostu trudnymi sytuacjami życiowymi. Pomoc ta przyjmuje przede wszystkim formę terapii, która ma na celu pomóc choremu w uporaniu się z problemami, powrotem do równowagi psychicznej czy polepszeniem jakości życia. Psychoterapeuta może prowadzi zajęcia indywidualne, jak ...
Praca Psychoterapeuta