Praca.pl Praca śląskie Katowice Dyrektor ds. Informatyki Katowice
Zastępca Dyrektora ds. Badawczych i Komercjalizacji

Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
Katowice
kierownik/koordynator / dyrektor
pełny etat
umowa o pracę
praca hybrydowa
550 dni temu

Ogłoszenie numer: 7591077, z dnia 2022-10-21

Jesteśmy jednym z 26 instytutów, tworzących Sieć Badawczą Łukasiewicz – trzecią największą sieć badawczą w Europie. Posiadamy kilkudziesięcioletnią tradycję. Nasze główne obszary działania to informatyka stosowana, informatyka techniczna oraz technologia informacyjna.

To ludzie tworzą firmę, dlatego dążymy do tego, by budować zespół ludzi identyfikujących się  z wizją i misją Łukasiewicz – EMAG, dobrze znających się na swojej specjalności i zaangażowanych w pracę.

Miejsce pracy: Katowice

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na ww. stanowisku będzie odpowiedzialna za:

  • budowanie długookresowych strategii działania oraz rozwoju instytutu w obszarze badań
    i komercjalizacji;
  • wyznaczanie nowych kierunków badań, obszarów działalności i prac wdrożeniowych;
  • monitoring i analizę warunków krajowych i międzynarodowych konkursów,
  • inicjowanie i rozwój współpracy w obszarze naukowo-badawczym między instytutem a krajowymi i zagranicznymi partnerami naukowymi oraz biznesowymi;
  • tworzenie, promocję i realizację dedykowanych przedsiębiorcom ofert;
  • analizę i optymalizację sposobu wykonywania zadań w podległych komórkach organizacyjnych nadzór nad wysokim poziomem merytorycznym prac naukowych, rozwojowych i wdrożeniowych;
  • identyfikację, zabezpieczenie i zarządzanie własnością intelektualną Instytutu;
  • analizę rynku oraz trendów na rynku krajowym, europejskim i światowym pozyskiwanie środków na realizację działalności naukowej, rozwojowej i wdrożeniowej;
  • nadzór nad doskonaleniem działalności naukowej, rozwojowej i wdrożeniowej;
  • śledzenie postępu technologicznego w zakresie specjalizacji, uczestniczenie w spotkaniach i konferencjach branżowych.

Wymagania

  • co najmniej stopień naukowy doktora (preferowane wykształcenie: techniczne, inżynierskie);
  • wysoko rozwinięte umiejętności menadżerskie (minimum 3 letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami pracowników);
  • minimum 5-letnie doświadczenie w sektorze badawczo-rozwojowym, w tym samodzielne prowadzenie projektów;
  • doświadczenie w zarządzaniu projektami i znajomość metodyk w tym obszarze;
  • doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze źródeł krajowych i międzynarodowych;
  • wiedza z zakresu ochrony własności intelektualnej oraz komercjalizacji własności intelektualnej;
  • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (oczekiwana znajomość języka angielskiego technicznego i biznesowego);
  • umiejętność strategicznego i analitycznego myślenia;
  • rozwinięte umiejętności komunikacji oraz pracy zespołowej, łatwość nawiązywania i podtrzymywania relacji biznesowych;
  • bardzo dobra organizacja pracy własnej.

Dodatkowe atuty:

  • doświadczenie w branży IT;
  • dyplom MBA;

Z ustawy:

  • niekaralność za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe; niekaralność zakazem pełnienia funkcji związanych z dysponowaniem środkami publicznymi, o którym mowa wart.31ust.1pkt4 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych;
  • w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. nie pracował/a w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu art.2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów, nie pełniła w nich służby ani nie współpracowała z tymi organami.

Oferujemy

  • pracę w instytucie badawczym o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • nawiązanie stosunku pracy na podstawie powołania,
  • realizację innowacyjnych projektów i prac badawczo-rozwojowych oraz komercjalizację ich wyników.