Główne obszary działalności naukowej Instytutu to badanie zróżnicowania, geografii i historii świata zwierząt, a także ekologia, biologia i ochrona zwierząt.
Siedziba Instytutu znajduje się w Warszawie. Mamy również trzy terenowe stacje badawcze: w Łomnej koło Warszawy, w Ustrzykach Dolnych (Bieszczady) i w Gdańsku-Górkach Wschodnich.
Dyrektorem Instytutu jest dr hab. Tomasz Mazgajski. Zastępcą Dyrektora ds  Naukowych jest dr hab. Robert Rutkowski, prof. MiIZ. Działalność naukową Instytutu nadzoruje Rada Naukowa.
Instytut posiada nowoczesną pracownię technik molekularnych i biometrycznych. W Muzeum Instytutu znajdują się jedne z największych i najcenniejszych w Europie zbiorów zoologicznych. Rozwój w dotychczasowych obszarach badań charakteryzuje intensywna współpraca międzynarodowa.
W Instytucie znajduje się Centralna Biblioteka Zoologiczna. Wśród licznych wydawnictw naukowych Instytutu znajdują się trzy czasopisma z listy filadelfijskiej.

Aktualne oferty pracy

  • Samodzielna księgowa / Samodzielny księgowy

    Muzeum i Instytut Zoologii PAN   Warszawa, Śródmieście, ul. Twarda 51/55    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko
    1 dni
    Zakres obowiązków: Dekretowanie i księgowanie wszystkich dokumentów źródłowych w systemie Finansowo-Księgowym Sage Symfonia. Wystawianie i nadzór nad wystawianiem faktur w systemie Sage Symfonia Handel. Wystawienie i nadzór nad wystawianiem not obciążających oraz not korygujących....
Zobacz archiwalne oferty pracy

Aktualne oferty pracy

1

Muzeum i Instytut Zoologii PAN

Wilcza 64

00-679 Warszawa