Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Fizyk Warszawa
Adiunkt badawczo - dydaktyczny

Uniwersytet Warszawski
Warszawa
specjalista (mid)
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna
137 dni temu
Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego
zatrudni pracownika na stanowisko w grupie

Opis:
Do konkursu mogą przystąpić osoby spełniające warunki określone art. 113 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2023 r., poz. 742 z późn. zm.).

Od kandydatów oczekujemy predyspozycji do prowadzenia eksperymentalnych badań w dyscyplinie NAUKI FIZYCZNE, w ramach możliwości eksperymentalnych Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Kandydat/kandydatka powinien mieć wysokie kwalifikacje specjalistyczne, udokumentowane publikacjami, pozwalające na efektywną pracę naukowo-badawczą w zakresie fizyki doświadczalnej. Oczekujemy również aktywności w pozyskiwaniu środków finansowych na badania oraz gotowości do współpracy z innymi ośrodkami naukowymi, jeżeli tematyka badań to uzasadnia.

Wymagania:
Kandydat musi mieć co najmniej stopień doktora nauk fizycznych i co najmniej dwuletni staż naukowy po doktoracie.

Podstawowe obowiązki:
Wybrany kandydat/kandydatka będzie prowadzić zajęcia dydaktyczne na Wydziale Fizyki UW związane ze stanowiskiem adiunkta (ang. assistant professor) w ramach pensum w wysokości 210 godzin rocznie, w tym zajęcia ogólne dla studentów I stopnia i/lub zajęcia specjalistyczne. Od kandydatów oczekujemy aktywnego udziału w badaniach oraz zaangażowania w prowadzenie zajęć dydaktycznych, obejmującego także stałą troskę o podnoszenie poziomu zajęć i dbałość o powiązanie dydaktyki z najnowszymi wynikami badań.

Warunki zatrudnienia:

Wybrany kandydat/kandydatka zostanie zatrudniony(a) na Wydziale Fizyki UW od dn. 1 marca 2024 roku w pełnym wymiarze etatu na czas nieokreślony, ale będzie podlegał(a) regularnym ocenom okresowym.

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych

treść informacji