Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Administrator systemów Linux

Biblioteka Narodowa
Warszawa
praca stacjonarna
3979 dni temu

Biblioteka Narodowa ogłasza rekrutację na stanowisko administratora systemów Linux.

Rekrutacja na stanowisko: Administrator systemów Linux
Miejsce pracy: Warszawa

Od kandydatów oczekujemy:
  • Wykształcenie wyższe informatyczne, brani pod uwagę będą również studenci ostatnich lat studiów.
  • Biegła znajomość zagadnień administracji związanych z systemami: Linux (Debian, Ubuntu), Unix (FreeBSD, OpenBSD), pozwalająca na utrzymanie/aktualizację istniejących oraz konfigurację nowych systemów.
  • Dobra znajomość protokołów TCP/IP, UDP, ICMP, SMTP, SNMP, POP3, IMAP, HTTP, FTP.
  • Dobra znajomość platform wirtualnych (szczególnie XEN).
  • Znajomość i umiejętność konfiguracji VLANów w systemach Linux, ScreenOS.
  • Poparta doświadczeniem wiedza z zakresu administrowania Juniper SSG550, SRX210.
  • Znajomość urządzeń sieciowych CISCO w podstawowym zakresie.
  • Znajomość i umiejętność konfiguracji switchy 3com, HP, d-link, linksys, Brocade.
  • Biegła umiejętność administracji serwerem pocztowym Postfix i powiązanymi usługami: amavis, clam, spamassassin.
  • Znajomość i umiejętność konfiguracji Apache, lighttpd, bind, lvm.
  • Znajomość zagadnień sieciowych w tym routingu, traffic shaping.
  • Mile widziana znajomość zagadnieeń z zakresu macierzy  NetApp, EMC.
  • Umiejętność analitycznego myślenia i integrowania systemów różnych producentów.
  • Umiejętność tworzenia dokumentacji technicznej.
  • Dobra znajomość języka angielskiego.
  • Gotowość do podnoszenia kwalifikacji.
Zakres obowiązków:
  • Utrzymanie ciągłości działania serwerów z systemem Linux (Debian, Centos, Red Hat), Unix (FreeBSD, OpenBSD).
  • Monitorowanie i analizowanie prób nieuprawnionego dostępu do infrastruktury sieci i systemów.
  • Sterowanie procesem wykonywania kopii zapasowych.
  • Uaktualnianie oprogramowania systemowego (systemy operacyjne, środowiska programowe, sterowniki itp.).
  • Usuwanie awarii sprzętowych i programowych.
  • Konfiguracja i utrzymanie ciągłości funkcjonowania urządzeń sieciowych.
  • Wdrażanie, administracja i unowocześnianie systemów zabezpieczeń sieci logicznej w tym: firewall, VPN, NAT, IDS/IPS).
  • Rozwijanie istniejących rozwiązań z wykorzystaniem Open Source.
Wymiar czasu pracy:
  • pełny etat lub inna forma zatrudnienia.
Wynagrodzenie zasadnicze:
  • zgodnie ze stanowiskiem.
Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2016, poz. 922)

Poznaj

Biblioteka Narodowa, podległa Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest centralną biblioteką państwa i jedną z najważniejszych narodowych instytucji kultury. Działa na podstawie art. 16 ust. 4 Ustawy o bibliotekach i Statutu Biblioteki Narodowej. Wypełniając zadania dużej biblioteki naukowej o profilu humanistycznym, pozostaje zarazem głównym archiwum piśmiennictwa narodowego i krajowym ośrodkiem informacji bibliograficznej o książce, znaczącą placówką naukową, a także ważnym ośrodkiem metodycznym dla innych bibliotek w Polsce.