Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Zachodniopomorskie Szczecin
Administrator Systemu Red Hat Debian

Az.pl s.c. Albert Jerka, Andrzej Kostrzewa
Szczecin
praca stacjonarna
6815 dni temu

Ogłoszenie numer: 13532, z dnia 2005-10-05

Firma "Az.pl" jedna z wiądących na polskim rynku rejestracji domen i hostingu (autoryzowany partner NASK) w związku z rozwojem firmy poszukuje pracownika do Działu Technicznego na stanowisko: "Administrator Systemu"

Miejsce pracy: Szczecin

Opis stanowiska

Do podstawowych obowiązków pracownika będzie należało: - Instalowanie, konfigurowanie i nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem serwerów firmy lokalnych oraz zdalnych znajdujących się w DataCenter - Zapewnienie i monitorowanie bezpieczeństwa serwerów i sieci, - Monitorowanie funkcjonowania usług (www, ftp, poczta, bazy danych) i oprogramowania sieciowego, - Archiwizacja danych, - Pomoc użytkownikom i klientom (support techniczny)

Wymagania

Wykształcenie: Preferowane wyższe informatyczne lub ostatnie lata studiów informatycznych. Niezbędne kwalifikacje, wymagania, umiejętności, cechy: - Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku (absolutnie wymagane doświadczenie!) - Doświadczenie w konfigurowaniu i zarządzaniu serwerami z systemem Linux - Umiejętność instalowania i konfigurowania usług na serwerach (w tym: www, ftp, pocztowych etc.), - Umiejętność administracji relacyjnymi bazami danych: PostgreSQL i MySQL - Umiejętność zapewnienia bezpieczeństwa sieci, serwerów, usług sieciowych, - Bardzo dobra znajomość systemów Unix/Linux, - Bardzo dobra znajomość systemów z rodziny Windows, - Znajomość podstawowa języków skryptowych Perl/PHP oraz znajomość dobra pisania skryptów shella w celach administracyjnych - Znajomość urządzeń zw. z technologiami sieciowymi i internetowymi, - Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym czytanie ze zrozumieniem dokumentacji technicznej, - Umiejętność pracy w zespole, - Samodzielność, komunikatywność, kultura osobista Pożądane kwalifikacje: - Znajomość platformy Java od strony administracyjnej

Oferujemy

Ze swojej strony oferujemy: - pracę w stabilnej dynamicznie rozwijającej się firmie, - atrakcyjne wynagrodzenie, - zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.