Praca Wolin Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 16

Praca ZACHODNIOPOMORSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Wolinie

Wolin (zachodniopomorskie) – podstawowe dane

Wolin to miasto w województwie zachodniopomorskim, jedno z 5 miast powiatu kamieńskiego. 

Miasteczko zlokalizowane jest w południowej części wyspy Wolin,  stanowi siedzibę miejsko-wiejskiej gminy. Zajmuje powierzchnię 14,47 kilometra kwadratowego, a jego populacja wynosi 4,9 tys. mieszkańców. Warto dodać, że w sezonie letnim miasto zaczyna tętnić życiem, a ulice zapełniają się – w czasie wspomnianego na wstępie Festiwalu Słowian i Wikingów do Wolina przyjeżdża nawet kilkadziesiąt tysięcy turystów. 

W Wolinie obowiązują kod pocztowy 72-510 i numer kierunkowy (+48) 91. Samochody rejestrowane w powiecie kamieńskim można rozpoznać po oznaczeniu ZKA na tablicach rejestracyjnych. 

Wolin jest położony na wyspie, niemniej komunikacja z kontynentalną częścią Polski, a także na przykład z Niemcami, przebiega sprawnie. Zapewnia ją przecinająca miasto droga krajowa nr 3 (wiodąca do aglomeracji szczecińskiej na południu i do Świnoujścia na północy kraju). 

Wolin – informacja o pracodawcach

W Wolinie rozwija się przede wszystkim turystyka i związane z nią usługi – zakwaterowanie, gastronomia, a także handel i inne. Działają tu wypożyczalnie różnego rodzaju sprzętu sportowo-rekreacyjnego. Nie znajdziemy tutaj dużych zakładów przemysłowych, w mieście działają jednak drobni producenci, np. mebli, akcesoriów z tworzyw sztucznych dla gołębi, okien i drzwi z PCV.

Zgodnie z prowadzonym przez GUS rejestrem REGON (stan na koniec 2020 r.) w mieście funkcjonuje 757 podmiotów gospodarki narodowej, w przeważającej mierze są to jednostki małe i mikro. Te średniej wielkości – tworzące 50-249 miejsc pracy – są w Wolinie tylko 4, w tym 3 z sektora państwowego. 

Najwięcej zarejestrowanych w Wolinie firm zajmuje się budownictwem (17,7% ogółu jednostek gospodarczych) oraz handlem lub naprawą pojazdów (również 17,7%). 

Praca w Wolinie i okolicy

W tej turystycznej miejscowości szczególnie dużo ofert pracy dorywczej – w handlu, gastronomii, obsłudze wycieczek i innych usługach – pojawia się w sezonie letnim. 

W jakich innych branżach jest szansa na zatrudnienie? Odpowiedzi na to pytanie dostarcza Barometr zawodów, prognoza zapotrzebowania na lokalnych i ponadlokalnych rynkach pracy. Zgodnie z nią w powiecie kamieńskim w 2021 r. najbardziej poszukiwany jest personel sprzątający. Ponadto w deficycie są pracownicy:

  • opieki zdrowotnej i pomocy społecznej – fizjoterapeuci i masażyści, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarki i położne, pracownicy socjalni, psycholodzy i psychoterapeuci, ratownicy medyczni, 
  • zakwaterowania – recepcjoniści i rejestratorzy, 
  • handlu – sprzedawcy i kasjerzy, 
  • gastronomii – kucharze, 
  • budownictwa – operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, robotnicy budowlani, 
  • finansów – pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, samodzielni księgowi, 
  • transportu – kierowcy ciężarówek, 
  • motoryzacji – mechanicy samochodowi, 
  • inni – pracownicy służb mundurowych.