Praca Maszewo Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 57

Praca w Maszewie

Maszewo (zachodniopomorskie) – podstawowe dane

Maszewo jest jednym z mniejszych miast przynależących do powiatu goleniowskiego, zarówno jeśli chodzi o populację, jak i powierzchnię. Liczba mieszkańców Maszewa wynosi 3,4 tys. osób. Miejscowość rozciąga się na 5,54 kilometra kwadratowego terenu. W granicach Maszewa znajduje się zabudowane centrum, okalające je pola uprawne, a także niewielkie jeziorka, które łączy rzeka Stepnica. 

W miejscowości obowiązują kod pocztowy 72-130 i numer kierunkowy (+48) 91. Tutejsze samochody mają oznaczenie ZGL na tablicach rejestracyjnych. 

Maszewo leży około 45 kilometrów od stolicy województwa – Szczecina oraz 18 kilometrów od stolicy powiatu – Goleniowa. Inne miasta zlokalizowane nieopodal to Stargard (20 kilometrów), Nowogard (23 kilometry), Chociwel (również 23 kilometry), Dobra (24 kilometry). 

Maszewo i okolice przecinają drogi wojewódzkie nr 106, 113, 141. Do miasteczka nie dojeżdżają pociągi – stacje znajdują się na przykład w Goleniowie, Stargardzie. Z Maszewa niedaleko do Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów – trasa ma około 22 kilometry, a dojazd zajmuje mniej więcej 25 minut. 

Jak wspomniano na wstępie, Maszewo jest siedzibą władz miejsko-wiejskiej gminy:

 • Urząd Miejski w Maszewie 
  Adres: Plac Wolności 2, 72-130 Maszewo
  Telefon: 91 402 33 80

Gmina Maszewo, obejmująca głównie rolnicze tereny, a w północnej części – lasy, zajmuje powierzchnię 210,35 kilometra kwadratowego. Jej populacja wynosi z kolei 8,8 tys. osób. 

Maszewo – firmy, najwięksi pracodawcy

Maszewo to niewielki ośrodek gospodarczy. Rozwijają się tu handel, usługi, drobny przemysł. Zgodnie z rejestrem REGON prowadzonym przez GUS (stan na koniec grudnia 2020 r.) w Maszewie prowadzi działalność 377 podmiotów gospodarki narodowej. Są to:

 • 364 mikrojednostki (0-9 miejsc pracy), 
 • 13 małych jednostek (10-49 miejsc pracy).

W miasteczku nie ma zakładów pracy zatrudniających więcej niż 49 pracowników. W profilu gospodarczym dominują:

 • przedsiębiorstwa budowlane – stanowią 30,2% wszystkich podmiotów gospodarki, 
 • sklepy, punkty naprawy pojazdów – 19,6%, 
 • zakłady przetwórstwa przemysłowego – 9,3%. 

Praca w Maszewie i powiecie goleniowskim

Miasteczko tworzy mały rynek pracy, dlatego część mieszkańców Maszewa decyduje się na zatrudnienie w sąsiednich miejscowościach. Szanse na znalezienie pracy są przy tym w powiecie goleniowskim dość duże – świadczy o tym niska stopa bezrobocia, szczególnie na tle całego województwa. 

Stopa bezrobocia wg GUS (grudzień 2002 r.):

 • powiat goleniowski – 6,6%, 
 • woj. zachodniopomorskie – 8,3%, 
 • Polska – 6,2%. 

W powiecie goleniowskim obserwuje się duże zapotrzebowanie na pracowników transportu, budownictwa, opieki zdrowotnej i pomocy społecznej, nauczycieli, księgowych (zgodnie z badaniem Barometr zawodów 2021).