Praca Nowogard Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 57

Praca w Nowogardzie

Nowogard (zachodniopomorskie) – podstawowe dane

Nowogardu na mapie Polski należy szukać na północny-wschód od Szczecina. Miasteczko i stolicę Pomorza Zachodniego dzieli 66 kilometrów. Komunikacja między tymi miastami przebiega szybko i sprawnie dzięki drogom ekspresowym – S6 i S3. 

Z Nowogardu blisko także do Stargardu (43 kilometry), Goleniowa (27 kilometrów), Chociwla (32 kilometry) czy Gryfic (32 kilometry). Miasto jest dobrze skomunikowane z regionem, prócz wspomnianej drogi ekspresowej, która tworzy obwodnicę miasta, Nowogard przecinają drogi wojewódzkie nr 106, 144, a także liczne drogi powiatowe i gminne. 

Liczba mieszkańców Nowogardu wynosi około 16,8 tys. osób. Powierzchnia miasta to 12,44 kilometra kwadratowego. Chcąc wysłać do miasteczka przesyłkę, należy posłużyć się kodem pocztowym 72-200. Z kolei obowiązujący tu numer kierunkowy to (+48) 91. 

W Nowogardzie znajdują się takie instytucje jak:

 • siedziba władz miasta i gminy Nowogard (Urząd Miejski, adres: plac Wolności 1, 72-200 Nowogard, telefon: 91 392 62 00), 
 • oddział zamiejscowy Powiatowego Urzędu Pracy w Goleniowie (PUP Goleniów – Filia, adres: plac Wolności 9, 72-200 Nowogard, telefon: 91 392 13 76). 

Nowogard – profil gospodarczy

W mieście działają firmy z różnych branż, między innymi producenci mebli, obuwia, paszy, okien i drzwi, szyb zespolonych, ogrodzeń i balustrad, kosmetyków, odzieży ochronnej i inni. Miasteczko stanowi centrum handlowo-usługowe. Funkcjonuje tu wiele firm budowlanych. 

Zgodnie z REGON (rejestr prowadzony przez GUS, stan na koniec 2020 r.) z Nowogardzie działa 2135 podmiotów gospodarki narodowej, z czego:

 • 2053 to mikrojednostki (0-9 zatrudnionych),
 • 69 to małe podmioty (10-49 zatrudnionych), 
 • 13 to jednostki średniej wielkości (50-249 pracowników). 

W Nowogardzie nie ma dużych zakładów pracy. 

Praca w Nowogardzie i okolicy

Stopa bezrobocia w powiecie goleniowskim jest na poziomie 6,6% (grudzień 2020 r., źródło: GUS). Wskaźnik jest zatem poniżej średniej wojewódzkiej (8,3%), przewyższa jednak krajową (6,2%). 

Oferty pracy w Nowogardzie kierowane są do osób zarówno z wyższym, jak i branżowym oraz średnim wykształceniem. Zgodnie z Barometrem zawodów (badaniem rynku pracy zlecanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej) w 2021 r. w powiecie goleniowskim w największym deficycie są:

 • z branży transportowej – kierowcy ciężarówek, 
 • z opieki zdrowotnej i pomocy społecznej – lekarze, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarki i położne, pracownicy ds. techniki dentystycznej, pracownicy socjalni, psycholodzy i psychoterapeuci, ratownicy medyczni, 
 • z budownictwa – monterzy instalacji budowlanych, monterzy okien i szklarze, 
 • z oświaty – nauczyciele języków obcych i lektorzy, nauczyciele nauczania początkowego, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, nauczyciele przedmiotów zawodowych, nauczyciele przedszkoli, nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, wychowawcy w placówkach oświatowych i opiekuńczych, 
 • z branży finansowej – pracownicy ds. finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych, 
 • z innych branż – pracownicy służb mundurowych, spawacze.