Oferty Tygodnia

 • KRKA Polska Sp. z o.o.
  Białogard, Choszczno, Drawsko Pomorskie, Goleniów, Gryfice, Kamień Pomorski, Gryfino, Kołobrzeg, Koszalin, Łobez, Myślibórz, Police, Pyrzyce, Sławno, Stargard, Szczecinek, Świdwin, Wałcz, Świnoujście, Szczecin
  specjalista junior / mid / senior
  pełny etat
  umowa o pracę
  2 dni
  Obserwuj

Praca Police Najnowsze oferty pracy: 23

Praca w Policach

Police – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Police tworzą gminę miejsko-wiejską. Miasto zajmuje teren o wielkości 37,31 kilometra kwadratowego, który zamieszkuje 32 tys. osób. Cała gmina Police to z kolei 251,42 kilometra kwadratowego terenu. Jej populacja wynosi 42 tys. mieszkańców. 

 • Urząd Miasta i Gminy Police
  Adres: ul. Batorego 3, 72-010 Police
  Telefon: 91 431-18-30

Police są również centralnym ośrodkiem powiatu polickiego. Powiat ma wielkość 665,33 kilometra kwadratowego terenu. Liczba jego mieszkańców wynosi 80,6 tys. osób. Prócz Polic, do powiatu należy miasto Nowe Warpno.

 • Starostwo Powiatowe w Policach
  Adres: ul. Tanowska 8, 72-010 Police
  Telefon: 91 432 81 00

Police to jedno z miast aglomeracji szczecińskiej. Odległość do centrum Szczecina wynosi 15 kilometrów. Z Polic niedaleko też do takich miejscowości jak Trzebież (13 kilometrów), Dobra (17 kilometrów), Nowe Warpno (33 kilometry). Przez Police przebiegają droga wojewódzka nr 114 oraz liczne drogi gminne i powiatowe. W sąsiedztwie miasta wiedzie droga wojewódzka nr 115. 

Przez Police wiedzie też trasa kolejowa. Pociągiem można dostać się stąd do Szczecina, Trzebieży. 

Police mają długą historię – zostały założone w połowie XIII wieku. W mieście można zobaczyć kilka interesujących zabytków jak ponad stuletnia kamienica w obrębie Starego Miasta, tutejszy neogotycki, monumentalny kościół NIepokalanego Poczęcia NMP, gotycki kościół św. Apostołów Piotra i Pawła i zlokalizowane obok ruiny klasztoru augustianów w Policach-Jasienicy. 

O ciekawą ofertę kulturalną dbają takie instytucje jak Miejski Ośrodek Kultury wraz z Galerią Historyczną Polic, Muzeum Historyczne „Skarb”, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Skłodowskiej-Curie. W Policach odbywają się koncerty, festiwale, zawody sportowe. Warto wspomnieć choćby o Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Morskiej i Folk Łarpia Sail Festival, Cecyliadzie, czyli Polickich Dniach Muzyki czy Międzynarodowych Dniach Polic. 

Znaczenie dla działalności gospodarczej, w tym turystyki miasta ma też policki port morski i rzeczny. Jest to piąty pod względem możliwości przeładunkowych port w kraju. Powstał na potrzeby tutejszych zakładów chemicznych. Obecnie obsługuje różne podmioty. 

Rynek pracy, oferty pracy – Police

Police to duży ośrodek przemysłu. Przedsiębiorcy mają do dyspozycji infrastrukturę Parku Przemysłowego Police oraz różnorodne udogodnienia zapewniane przez Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.

W Policach prowadzi działalność Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA, jednostka specjalizująca się w produkcji nawozów mineralnych, azotowych i innych. Jest to największy pracodawca w mieście.

Police są ponadto ośrodkiem handlu, usług. W miasteczku rozwija się budownictwo, działają firmy z branży nieruchomości.

Zgodnie z rejestrem REGON (grudzień 2020 r.) w Policach prowadzi działalność 3537 podmiotów gospodarki narodowej. Jest to:

 • 3409 mikrojednostek (0-9 miejsc pracy),
 • 101 małych podmiotów (10-49 miejsc pracy),
 • 24 średnie podmioty (50-249 miejsc pracy),
 • 2 duże podmioty (250-999 miejsc pracy), 
 • 1 bardzo duża jednostka (co najmniej 1000 miejsc pracy).

Poziom bezrobocia w powiecie polickim jest niski (stopa bezrobocia na poziomie 5% w grudniu 2020 r.), a możliwości rozwoju zawodowego różnorodne. 

Na kogo czekają tutejsi pracodawcy? Zgodnie z Barometrem zawodów w 2021 r. najbardziej poszukiwani są pracownicy branży maszynowej (elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, monterzy maszyn i urządzeń, operatorzy obrabiarek skrawających, spawacze), budownictwa (inżynierowie budownictwa, kierownicy budowy, monterzy instalacji budowlanych, murarze i tynkarze, robotnicy budowlani), gastronomii (kucharze, pomoce kuchenne), branży meblowej (robotnicy obróbki drewna i stolarze) i transportowej (magazynierzy). 

PUP Police

Adres: ul. Tadeusza Kościuszki 5, 72 - 010 Police
E-mail: szpo@praca.gov.pl
Telefon: 800 15 20 06