Praca Pyrzyce

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 230

 • Monter rusztowań / Monter rusztowań + kierowca C+E

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   zachodniopomorskie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny   15 000 - 16 000 zł brutto/mies.
  21 godz.
 • Programista Java

  Asseco Data Systems S.A.   zachodniopomorskie praca zdalna
  siedziba firmy: Gdańsk
  specjalista mid / senior  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat
  21 godz.

Praca w Pyrzycach

Pyrzyce to miasto w województwie zachodniopomorskim zlokalizowane na południowy-wschód od Szczecina. Miejscowość stanowi lokalne centrum administracyjne – jako siedziba władz powiatu pyrzyckiego i miejsko-wiejskiej gminy Pyrzyce. 

Pyrzyce, woj. zachodniopomorskie

Miasto leży w malowniczej okolicy, w gminie o typowo rolniczym charakterze. Nieopodal znajdują się jeziora – Miedwie, Płoń, Krzekna i mniejsze zbiorniki. Na południe od miasta utworzono Rezerwat Przyrody Jezioro Jasne. Okolica może spodobać się miłośnikom wycieczek krajoznawczych – w Pyrzycach rozpoczyna się Szlak Ziemi Pyrzyckiej im. S. Jansona. 

Jak wygląda sytuacja gospodarcza miasta? Czy trudno znaleźć pracę w Pyrzycach? Czytaj dalej i zapoznaj się z krótkim opisem tej miejscowości.

Pyrzyce – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Pyrzyce to ważny ośrodek gospodarczy, kulturalny i oświatowy w północno-zachodniej Polsce. Miasteczko nie jest zaliczane do aglomeracji szczecińskiej, niemniej znajduje się dość blisko stolicy województwa – w odległości około 44 kilometrów. Niedaleko z Pyrzyc także do takich większych miast jak Stargard (27 kilometrów), Myślibórz (31 kilometrów), Gryfino (36 kilometrów). By dostać się ze stolicy powiatu pyrzyckiego do granicy polsko-niemieckiej, trzeba pokonać około 37 kilometrów. 

Pyrzyce znajdują się w sąsiedztwie drogi ekspresowej S3. Przez samo miasto wiedzie droga wojewódzka nr 122. Gęsta jest tu także sieć tras gminnych i powiatowych. Bliskość dużych ośrodków miejskich i możliwość sprawnego poruszania się po regionie, a także dostęp do rynków zbytu Europy Zachodniej – to ważne atuty tej miejscowości, wpływające na jej dynamiczny rozwój gospodarczy. 

Liczba mieszkańców Pyrzyc wynosi 12,7 tys. osób. Miasto zajmuje powierzchnię 38,79 kilometra kwadratowego. Obowiązują w nim kod pocztowy 74-200 i numer kierunkowy (+48) 91. Tutejsze samochody można rozpoznać po oznaczeniu ZPY na tablicach rejestracyjnych. 

Pyrzyce są jednym z dwóch miast powiatu pyrzyckiego – kolejnym są oddalone o 18 kilometrów Lipiany (tworzące gminę miejsko-wiejską). W powiecie znajdują się też gminy wiejskie Bielice, Kozielice, Przelewice i Warnice. Powiat obejmuje teren o wielkości 726 kilometrów kwadratowych, a jego populacja wynosi 39,3 tys. mieszkańców. 

W Pyrzycach funkcjonują takie instytucje pożytku publicznego jak:

 • Urząd Miejski w Pyrzycach (adres: plac Ratuszowy 1, 74-200 Pyrzyce, telefon: 91 397 03 20), 
 • Starostwo Powiatowe (adres: ul. Lipiańska 4, 74-200 Pyrzyce, telefon: 91 881 13 00), 
 • Pyrzycki Dom Kultury (adres: plac Wolności 3, 74-200 Pyrzyce, telefon: 91 570 19 95), 
 • Muzeum Ziemi Pyrzyckiej w Pyrzycach (adres: ul. Zabytkowa 34, 74-200 Pyrzyce, telefon: 91 570 15 69), 
 • Pyrzycka Biblioteka Publiczna (ul. plac Wolności 3, 74-200 Pyrzyce, telefon: 91 570 15 69).

Miasteczko ma średniowieczny rodowód. Znamienną datą w historii Pyrzyc jest 1263 rok – wówczas nadano im status miasta na prawie magdeburskim. Dzieje miejscowości są burzliwe i warto je poznać – pomóc w tym mogą zbiory tutejszego Muzeum Ziemi Pyrzyckiej. Świadectwem wielowiekowej historii jest średniowieczny układ urbanistyczny miasta, a także liczne zabytki – na przykład fragmenty murów miejskich z bramami (Bańską, Szczecińską), baszty – Śpiącej Królewny, Prochowa, Lodowa, Sowia, Pijacka, Mnisza. Uwagę zwracają też tutejsze budynki sakralne – kościoły Wniebowzięcia NMP, NMP Bolesnej. W Pyrzycach zabytków jest znacznie więcej – miasteczko bez wątpienia warto odwiedzić w celach turystycznych. 

Rynek pracy, oferty pracy – Pyrzyce

Miasteczko jest znacznej wielkości ośrodkiem gospodarczym. Dominują jednak niewielkie zakłady i jednoosobowe działalności. Zgodnie z REGON  (stan rejestru na koniec 2020 r.) funkcjonuje tu 1666 podmiotów gospodarki narodowej:

 • 1609 mikro (0-9 miejsc pracy), 
 • 43 średnie (10-49 miejsc pracy), 
 • 13 małych (50-249 miejsc pracy), 
 • 1 duży (250-999 miejsc pracy). 

W miasteczku rozwija się przemysł – do ważnych pracodawców należą producenci grzałek elektrycznych oraz styropianu. W mieście prowadzą działalność też firmy meblowe, producent przypraw, elementów infrastruktury drogowej. Znajdziemy tu sklepy, punkty usługowe, liczne przedsiębiorstwa budowlane. 

Najczęściej wybierane sekcje PKD pyrzyckich podmiotów gospodarki to:

 • G – handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle (336), 
 • F – budownictwo (333),
 • S – pozostała działalność usługowa (144), 
 • C – przetwórstwo przemysłowe (137),
 • Q – opieka zdrowotna i pomoc społeczna (124), 
 • M – działalność profesjonalna, naukowa i techniczna (116),
 • L – działalność związana z obsługą rynku nieruchomości (114),
 • H – transport i gospodarka magazynowa (95). 

Miasto stanowi różnorodny rynek pracy. Osoby szukające wsparcia w znalezieniu zatrudnienia, zmianie lub podniesieniu kwalifikacji, mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Pyrzycach. W grudniu 2020 r. w rejestrze PUP Pyrzyce figurowało 1,4 tys. bezrobotnych. 

Stopa bezrobocia w powiecie pyrzyckim jest dość wysoka, zarazem na tle sytuacji w kraju, jak i w woj. zachodniopomorskim. W grudniu 2020 r. wg PUP wskaźnik był na poziomie:

 • w powiecie pyrzyckim – 14,9%, 
 • w województwie zachodniopomorskim – 8,3%, 
 • w Polsce – 6,2%. 

Nie znaczy to jednak, że w powiecie nie ma ofert zatrudnienia. Jak podaje ogólnopolskie, coroczne badanie Barometr zawodów, w największym deficycie są w powiecie pyrzyckim kierowcy autobusów oraz piekarze.

PUP Pyrzyce

Adres: ul. Dworcowa 23, 74-200 Pyrzyce
E-mail: szpy@praca.gov.pl
Telefon: (091) 5700790, (091) 5700132