Praca Nowe Warpno

Najnowsze oferty pracy: 456

 • Designer Assistant - CAD Infrastructure

  Cowi Polska   zachodniopomorskie   praca zdalna
  asystent  umowa o pracę  pełny etat
  1 godz.
 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   zachodniopomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  3 godz.

Praca w Nowym Warpnie

Nowe Warpno znajduje się na północno-zachodnim krańcu Polski, przy granicy z Niemcami, nad Zalewem Szczecińskim i jez. Nowowarpieńskim. Jest to wielowiekowa miejscowość, atrakcyjna turystycznie i pełna zabytków.

Nowe Warpno - stare miasto

Na kogo czeka w Nowym Warpnie praca? Jakie firmy funkcjonują w mieście? Czytaj dalej i zapoznaj się z krótką społeczno-gospodarczą charakterystyką tej miejscowości. 

Nowe Warpno – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Nowe Warpno to miasto w województwie zachodniopomorskim, jedno z dwóch miast powiatu polickiego (obok siedziby starostwa powiatowego – Polic). Miasteczko jest siedzibą władz miejsko-wiejskiej gminy Nowe Warpno. 

Populacja miasta wynosi 1,2 tys. mieszkańców. Nowe Warpno rozciąga się na powierzchni 24,51 kilometra kwadratowego. Obowiązują tu numer kierunkowy (+48) 91 i kod pocztowy 72-022.

Dojazd do miasta zapewnia między innymi droga wojewódzka nr 114, stanowiąca jedną z dwóch głównych tras Półwyspu Nowowarpieńskiego. DK 114 łączy Nowe Warpno bezpośrednio z oddalonymi o 33 kilometry Policami. Niedaleko stąd także do Szczecina – około 40 kilometrów. Z kolei do leżącego po drugiej stronie Zalewu Szczecińskiego Świnoujścia łatwo można dostać się drogą wodną. Najkrótsza trasa samochodowa (przez Niemcy) ma bowiem aż 106 kilometrów. 

W Nowym Warpnie działają takie instytucje publiczne jak:

 • Urząd Miasta i Gminy
  Adres: Pl. Zwycięstwa 1, 72-022 Nowe Warpno,
  Telefon: 91 312 96 60
 • Urząd Morski w Szczecinie. Obwód Ochrony Wybrzeża
  Adres: ul. Kilińskiego 5, 72-022 Nowe Warpno
  Telefon: 91 312 96 70
 • Ośrodek Pomocy Społecznej
  Adres: ul. Kościuszki 3A, 72-022 Nowe Warpno
  Telefon: 91 312 90 55

Co zwiedzić, odwiedzając Nowe Warpno? Zachwycać może cała, XV-wieczna starówka, ponadto zwracają uwagę ratusz, gotycki kościół Wniebowzięcia NMP, kościół św. Huberta. Perłą tej miejscowości jest neorenesansowy pałac w Karsznie (dzielnicy Nowego Warpna), malowniczy położony nad jez. Nowowarpieńskim. Do ciekawostek miasteczka należy Aleja Żeglarzy. 

Na przyjezdnych z Polski i zagranicy czekają plaża, wieża widokowa, promenada. Rozwija się też w Nowym Warpnie agroturystyka i turystyka. Zaplecze noclegowe obejmuje hotele, pensjonaty, prywatne pokoje, kamping. Bez trudu można znaleźć wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych, działa tu port jachtowy. 

Rynek pracy, oferty pracy – Nowe Warpno

W tej typowo turystycznej miejscowości nie znajdziemy rozbudowanego przemysłu, a zakłady przetwórczo-produkcyjne działają głównie w branży spożywczej, drzewnej, meblowej, elementów budowlanych. Rozwija się tu handel, zakwaterowanie, budownictwo. 

W Nowym Warpnie zarejestrowanych jest 147 podmiotów gospodarki narodowej (REGON, stan na koniec grudnia 2020 r.). Wśród nich są:

 • 142 mikropodmioty zatrudniające 0-9 osób, 
 • 5 małych jednostek o stanie zatrudnienia rzędu 10-49 pracowników.

Najczęściej wybierane sekcje PKD nowowarpieńskich podmiotów to:

 • budownictwo – 19% wszystkich, 
 • handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle – 11,6%, 
 • działalność związana z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi – 11,6%, 
 • przetwórstwo przemysłowe – 8,8%.

Nie ma w mieście ani średnich, ani dużych zakładów pracy, dlatego część mieszkańców Nowego Warpna szuka zatrudnienia w okolicznych miejscowościach w obrębie powiatu, a także w  Niemczech. 

Bezrobocie w powiecie polickim jest niskie, zarówno na tle województwa, jak i całej Polski. Zgodnie z danymi GUS, w grudniu 2020 r. stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 5% (w woj. zachodniopomorskim – 8,3%, w Polsce – 6,2%). 

Bezrobotni mieszkańcy Nowego Warpna mogą liczyć na pomoc Powiatowego Urzędu Pracy w Policach:

 • PUP Police
  Adres: ul. Tadeusza Kościuszki 5, 72-010 Police
  Telefon: 91 424 08 60

W grudniu 2020 r. w rejestrze urzędu figurowało 1,7 tys. osób bezrobotnych.

Do kogo są kierowane propozycje zatrudnienia? Zgodnie z Barometrem zawodów (ogólnopolskim badaniem wykonywanym na zlecenie resortu pracy) w powiecie polickim bardzo duży deficyt pracowników dotyczy:

 • branży maszynowej – poszukiwani są elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, monterzy maszyn i urządzeń, operatorzy obrabiarek skrawających, spawacze, 
 • budownictwa – praca czeka na inżynierów budownictwa, kierowników budowy, monterów instalacji budowlanych, murarzy i tynkarzy, robotników budowlanych, 
 • branży drzewnej i meblowej – notuje się zapotrzebowanie na robotników obróbki drewna i stolarzy, 
 • branży magazynowo-transportowej  – deficyt dotyczy magazynierów, 
 • gastronomii – poszukiwani są kucharze i pomoce kuchenne. 

Szukaj pracy w mieście