Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty

Praca Szczecin Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 608

Praca w Szczecinie

Szczecin - stolica województwa zachodniopomorskiego to najbogatszy i najbardziej uprzemysłowiony obszar tego terenu. Miasto jest hybrydą tradycji i nowoczesności. Jednocześnie jest to obszar turystyczny, który rozwija się coraz mocniej i kusi pięknem architektury oraz zielenią nie tylko turystów z kraju, ale także zza granicy.

W Szczecinie Polska łączy się z innymi państwami europejskimi drogą wodną. Atrakcyjne połączenie przez Zalew Szczeciński, następnie Morze Bałtyckie sprawia, że miasto zyskuje nie tylko pod względem turystycznym, ale przede wszystkim inwestycyjnym.

Ogromny potencjał inwestycyjny Szczecina przyczynił się do powstania w strukturach miasta Parku Naukowo-Technologicznego. Miejsce jest zaczątkiem kolejnych inwestycji oraz możliwości, jakie rozwijane są, chociażby przed kapitałem zagranicznym. W głównej mierze pracę w Szczecinie można zyskać dzięki inwestorom z Niemiec, Danii oraz Hiszpanii. Niemniej jednak polskich przedsiębiorców w stolicy zachodniopomorskiej także nie brakuje. Dalszy rozwój ekonomiczny jest zatem kwestią czasu.

Lokalna mała i średnia przedsiębiorczość w Szczecinie to głównie branża handlowa w zakresie detalicznym i hurtowym, a także drobne usługi, typu handel, naprawy, fryzjerstwo, budownictwo, transport.

Gospodarka Szczecina w dużej mierze uzależniona jest od wpływów zewnętrznych. Atrakcyjność miejsca predestynuje także oferta edukacyjna. Na terenie miasta działa kilkanaście uczelni wyższych publicznych i prywatnych. Doskonale wykształcony i przygotowany do wejścia na rynek pracy w Szczecinie kapitał ludzki jest w dużej mierze kartą przetargową dla potencjalnych pracodawców poszukujących odpowiedniej lokalizacji na mapie Polski.

Rosnący udział w gospodarce nowoczesnych gałęzi przemysłu oraz rozwój branży IT, a także lokalizacja z otwartą na świat bramą wodną dają Szczecinowi przewagę rozwojowo-inwestycyjną w perspektywie przyszłości.