Praca Trzcińsko-Zdrój

 • Cieśla szalunkowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   zachodniopomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Austria
  pracownik fizyczny
  11 godz.
 • Cieśla szalunkowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   zachodniopomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  11 godz.

Praca w Trzcińsku-Zdroju

Trzcińsko-Zdrój to miasto w zachodniej Polsce, położona około 25 kilometrów od granicy polsko-niemieckiej. Miejscowości na mapie kraju należy szukać na południe od Szczecina (w odległości około 60 kilometrów), na wschód od Chojny (12 kilometrów), na zachód od Myśliborza (21 kilometrów) i na północ od Dębna (32 kilometry). 

Trzcińsko-Zdrój to miasto w województwie zachodniopomorskim, powiecie gryfińskim. Stanowi lokalny ośrodek administracyjny jako siedziba władz miejsko-wiejskiej gminy. 

Trzcińsko-Zdrój jest pełnym uroku miastem, w którym widoczne są znaki średniowiecznej historii. Warto spędzić tu weekend lub dłuższy urlop. Jak natomiast wygląda sytuacja gospodarcza w mieście i jego okolicy? Czy trudno znaleźć w Trzcińsku-Zdroju pracę?

Trzcińsko-Zdrój – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Liczba mieszkańców Trzcińska-Zdroju to około 2,4 tys. osób. Miejscowość zajmuje powierzchnię 2,33 kilometra kwadratowego. Gęstość zaludnienia jest tu więc dość wysoka, wynosi niespełna 1023 osób na kilometr kwadratowy. 

Historia Trzcińska-Zdroju jest długa, sięga średniowiecza. Do dziś można podziwiać tutejsze zabytki, skupione przede wszystkim w obrębie Starego Miasta. Zachowały się na przykład elementy miejskich obwarowań – mury, bramy (Chojeńska, Myśliborska), baszty (Bociania, Prochowa), a także zabytkowy ratusz, gotycki kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Trzcińsku-Zdroju i wiele innych budynków. 

Trzcińsko-Zdrój zyskało status uzdrowiska pod koniec XIX wieku, gdy zaczęto korzystać w celach leczniczych z tutejszej borowiny. Współcześnie uzdrowisko już nie funkcjonuje, przyjezdni nadal mogą się jednak cieszyć malowniczą okolicą Pojezierza Myśliborskiego, zachęcającą do wypoczynku na łonie natury. Miasteczko leży nad Jeziorem Trzygłowskim, w sąsiedztwie znajdują się Jezioro Strzeszowskie, Jezioro Trzcińskie, Jezioro Klasztorne i inne. Trzcińsko-Zdrój może także stanowić dobry punkt wypadowy do eksplorowania Cedyńskiego Parku Krajobrazowego. W pobliskiej Swobnicy mieści się natomiast Zamek Joannitów. 

W mieście obowiązuje kod pocztowy 74-510 i numer kierunkowy (+48) 91. 

Trzcińsko-Zdrój jest siedziba władz miejsko-wiejskiej gminy. Gmina rozciąga się na terenie o wielkości 170,51 kilometra kwadratowego. Jej populacja wynosi 5,4 tys. mieszkańców. Są to w znacznym stopniu rolnicze okolice, sporo tu także lasów. 

Miasteczko jest jednym z 6 miast w powiecie gryfińskim. Pozostałymi są: Cedynia, Chojna, Gryfino (stolica powiatu), Mieszkowice i Moryń. 

Infrastruktura transportowa Trzcińska-Zdroju składa się z dróg lokalnych (powiatowych i gminnych) oraz jednej trasy ponadlokalnej – drogi krajowej nr 26. Ta ostatnia zapewnia bezpośrednie połączenie z Myśliborzem, Chojną, Krajnikiem-Dolnym (polsko-niemiecką granicą). 

W miejscowości rozwija się handel i usługi, w tym związane z obsługą turystów. Część mieszkańców utrzymuje się z rolnictwa, działają firmy budowlane, a także drobny przemysł.

Zgodnie z prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny rejestrem REGON (koniec 2020 r.) w Trzcińsku-Zdroju funkcjonuje 225 podmiotów gospodarki narodowej, w tym 1 średniej wielkości (50-249 miejsc pracy), 13 małych (10-49 miejsc pracy) i 446 mikro (0-9) miejsc pracy. 

Najwięcej podmiotów zajmuje się:

 • budownictwem – 25,8%, 
 • handlem lub naprawą pojazdów – 24,4%, 
 • przetwórstwem przemysłowym – 10,7%. 

Rynek pracy, oferty pracy – Trzcińsko Zdrój

W tak małym ośrodku gospodarczym, jaki stanowi miasto, liczba wakatów jest ograniczona, dlatego część mieszkańców szuka zatrudnienia w okolicznych miejscowościach. Poziom bezrobocia w powiecie gryfińskim jest nieznacznie wyższy od tego cechującego całe województwo. 

Stopa bezrobocia wg GUS (grudzień 2020 r.):

 • powiat gryfiński – 9,0%, 
 • województwo zachodniopomorskie – 8,3%, 
 • Polska – 6,2%. 

Osoby bezrobotne z Trzcińska-Zdroju mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Gryfinie. 

Oceniając swoje szanse na zatrudnienie w tej okolicy, warto sprawdzić wyniki corocznej prognozy zapotrzebowania na rynku pracy – Barometr zawodów. W 2021 r. w powiecie gryfińskim w największym deficycie są magazynierzy. Na liście profesji deficytowych znajdują się też:

 • z branży budowlanej – betoniarze i zbrojarze, brukarze, cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, monterzy instalacji budowlanych, monterzy konstrukcji metalowych, murarze i tynkarze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, robotnicy budowlani, 
 • z branż motoryzacyjnej, maszynowej – blacharze i lakiernicy samochodowi, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, mechanicy pojazdów samochodowych, spawacze, pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych, 
 • z innej produkcji przemysłowej – masarze i przetwórcy ryb, robotnicy obróbki drewna i stolarze, ślusarze, 
 • z branży medycznej – farmaceuci, fizjoterapeuci i masażyści, lekarze, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarki i położne, pracownicy socjalni, psycholodzy i psychoterapeuci, ratownicy medyczni, 
 • z branży edukacyjnej – nauczyciele języków obcych i lektorzy, nauczyciele nauczania początkowego, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, nauczyciele przedszkoli, nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, pedagodzy, pozostali specjaliści edukacji, 
 • z branży transportowej – kierowcy samochodów ciężarowych, listonosze i kurierzy, zaopatrzeniowcy i dostawcy, 
 • z branży gastronomicznej – pomoce kuchenne, 
 • z administracji, finansów – pracownicy ds. finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych, pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, samodzielni księgowi, sekretarki i asystenci, specjaliści administracji publicznej, 
 • z innych branż – pracownicy myjni, pralni i prasowalni, rolnicy i hodowcy, sprzedawcy i kasjerzy.