Praca Trzcińsko-Zdrój Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 28

Praca w Trzcińsku-Zdroju

Trzcińsko-Zdrój (zachodniopomorskie) – podstawowe dane

Liczba mieszkańców Trzcińska-Zdroju to około 2,4 tys. osób. Miejscowość zajmuje powierzchnię 2,33 kilometra kwadratowego. Gęstość zaludnienia jest tu więc dość wysoka, wynosi niespełna 1023 osób na kilometr kwadratowy. 

W mieście obowiązuje kod pocztowy 74-510 i numer kierunkowy (+48) 91. 

Trzcińsko-Zdrój jest siedziba władz miejsko-wiejskiej gminy. Gmina rozciąga się na terenie o wielkości 170,51 kilometra kwadratowego. Jej populacja wynosi 5,4 tys. mieszkańców. Są to w znacznym stopniu rolnicze okolice, sporo tu także lasów. 

Miasteczko jest jednym z 6 miast w powiecie gryfińskim. Pozostałymi są: Cedynia, Chojna, Gryfino (stolica powiatu), Mieszkowice i Moryń. 

Infrastruktura transportowa Trzcińska-Zdroju składa się z dróg lokalnych (powiatowych i gminnych) oraz jednej trasy ponadlokalnej – drogi krajowej nr 26. Ta ostatnia zapewnia bezpośrednie połączenie z Myśliborzem, Chojną, Krajnikiem-Dolnym (polsko-niemiecką granicą). 

Trzcińsko-Zdrój – firmy w liczbach (REGON)

W miejscowości rozwija się handel i usługi, w tym związane z obsługą turystów. Część mieszkańców utrzymuje się z rolnictwa, działają firmy budowlane, a także drobny przemysł.

Zgodnie z prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny rejestrem REGON (koniec 2020 r.) w Trzcińsku-Zdroju funkcjonuje 225 podmiotów gospodarki narodowej, w tym 1 średniej wielkości (50-249 miejsc pracy), 13 małych (10-49 miejsc pracy) i 446 mikro (0-9) miejsc pracy. 

Najwięcej podmiotów zajmuje się:

 • budownictwem – 25,8%, 
 • handlem lub naprawą pojazdów – 24,4%, 
 • przetwórstwem przemysłowym – 10,7%. 

Praca – Trzcińsko Zdrój, powiat gryfiński

W tak małym ośrodku gospodarczym, jaki stanowi miasto, liczba wakatów jest ograniczona, dlatego część mieszkańców szuka zatrudnienia w okolicznych miejscowościach. Poziom bezrobocia w powiecie gryfińskim jest nieznacznie wyższy od tego cechującego całe województwo. 

Stopa bezrobocia wg GUS (grudzień 2020 r.):

 • powiat gryfiński – 9,0%, 
 • województwo zachodniopomorskie – 8,3%, 
 • Polska – 6,2%. 

Osoby bezrobotne z Trzcińska-Zdroju mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Gryfinie. 

Oceniając swoje szanse na zatrudnienie w tej okolicy, warto sprawdzić wyniki corocznej prognozy zapotrzebowania na rynku pracy – Barometr zawodów. W 2021 r. w powiecie gryfińskim w największym deficycie są magazynierzy. Na liście profesji deficytowych znajdują się też:

 • z branży budowlanej – betoniarze i zbrojarze, brukarze, cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, monterzy instalacji budowlanych, monterzy konstrukcji metalowych, murarze i tynkarze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, robotnicy budowlani, 
 • z branż motoryzacyjnej, maszynowej – blacharze i lakiernicy samochodowi, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, mechanicy pojazdów samochodowych, spawacze, pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych, 
 • z innej produkcji przemysłowej – masarze i przetwórcy ryb, robotnicy obróbki drewna i stolarze, ślusarze, 
 • z branży medycznej – farmaceuci, fizjoterapeuci i masażyści, lekarze, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarki i położne, pracownicy socjalni, psycholodzy i psychoterapeuci, ratownicy medyczni, 
 • z branży edukacyjnej – nauczyciele języków obcych i lektorzy, nauczyciele nauczania początkowego, nauczyciele praktycznej nauki zawodu, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, nauczyciele przedszkoli, nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, pedagodzy, pozostali specjaliści edukacji, 
 • z branży transportowej – kierowcy samochodów ciężarowych, listonosze i kurierzy, zaopatrzeniowcy i dostawcy, 
 • z branży gastronomicznej – pomoce kuchenne, 
 • z administracji, finansów – pracownicy ds. finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych, pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, samodzielni księgowi, sekretarki i asystenci, specjaliści administracji publicznej, 
 • z innych branż – pracownicy myjni, pralni i prasowalni, rolnicy i hodowcy, sprzedawcy i kasjerzy.