Praca Goleniów

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 240

 • Monter rusztowań / Monter rusztowań + kierowca C+E

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   zachodniopomorskie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny   15 000 - 16 000 zł brutto/mies.
  22 godz.
 • Programista Java

  Asseco Data Systems S.A.   zachodniopomorskie praca zdalna
  siedziba firmy: Gdańsk
  specjalista mid / senior  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat
  22 godz.

Praca w Goleniowie

Goleniów jest miejscowością w północno-zachodniej części Polski – w województwie zachodniopomorskim. Jako siedziba władz powiatu goleniowskiego i miejsko-wiejskiej gminy, Goleniów pełni rolę lokalnego ośrodka administracyjnego. 

Jest to zarazem jedna z miejscowości tworzących aglomerację szczecińską. Odległość z Goleniowa do stolicy Pomorza Zachodniego wynosi około 35 kilometrów. Miasteczko jest powiązane gospodarczo i kulturalnie ze Szczecinem, bywa również traktowane jako zaplecze mieszkaniowe dla osób pracujących w mieście wojewódzkim. 

Czy Goleniów jest atrakcyjny pod względem możliwości rozwoju zawodowego? Zapoznaj się z podstawowymi informacjami na temat gospodarczo-społecznych warunków panujących w tym mieście i zdecyduj, czy brać je pod uwagę, przeglądając zachodniopomorskie oferty pracy. 

Goleniów – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Goleniów ma długą historię – prawa miejskie uzyskał już w XIII wieku. Do czasów współczesnych zachowało się wiele zabytków Goleniowa – starówka, pozostałości murów miejskich wraz z Bramą Wolińską, kościół św. Katarzyny, spichlerz nad rzeką Iną. W miasteczku uwagę zwraca również monumentalny kościół św. Jerzego i wieża ciśnień w pobliżu dworca kolejowego. Wąskie uliczki wokół rynku – dzisiejszego placu Mieszka I – robią pozytywne wrażenie, a tutejsze planty oraz parki zachęcają do spacerów. Pełne uroku miejsca można znaleźć także w okolicy. Miejscowość leży na skraju Puszczy Goleniowskiej, nieopodal jeziora Dąbie oraz Zalewu Szczecińskiego, które pozwalają na wypoczynek, rekreację, uprawianie sportu na łonie natury. 

 • Położenie i dojazd

Goleniowa na mapie Polski należy szukać na północny-wschód od Szczecina – miasta dzieli trasa o długości około 35 kilometrów. Inne pobliskie miejscowości to Stargard (oddalony o 34 kilometry), Nowogard (24 kilometry), Wolin (38 kilometrów), Chociwel (42 kilometry). 

Do Goleniowa można dostać się drogami ekspresowymi S3 i S6, tworzącymi obwodnicę miasta, a także drogami wojewódzkimi nr 111 i 113. Do miasteczka wiodą też liczne drogi gminne i powiatowe. Zatrzymują się tu również pociągi osobowe i towarowe – stacja Goleniów obsługuje linię 401 (relacji Szczecin-Świnoujście).

W odległości niespełna 7 kilometrów od centrum Goleniowa jest zlokalizowany Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność. 

 • Administracja, urzędy

Jak wspomniano na wstępie, Goleniów – miasto w województwie zachodniopomorskim – przynależy do powiatu goleniowskiego i stanowi siedzibę starostwa powiatowego. Pozostałe miasta leżące w granicach powiatu to Maszewo, Nowogard i Stepnica. 

 • Starostwo Powiatowe w Goleniowie
  Adres: ul. Dworcowa 1, 72-100 Goleniów
  Telefon: 91 471 02 65

Goleniów jest siedzibą władz gminy miejsko wiejskiej:

 • Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie
  Adres: plac Lotników 1, 72-100 Goleniów
  Telefon: 91 469 82 00

Liczba mieszkańców miasta Goleniów wynosi około 22,5 tys. osób. Miejscowość zajmuje powierzchnię 11,78 kilometra kwadratowego. Obowiązują tu kod pocztowy 72-100 i numer kierunkowy ZGL. 

Całą gminę Goleniów zamieszkuje 35,7 tys. osób, a jej powierzchnia wynosi 442,84 kilometra kwadratowego. Z kolei populacja powiatu to 82,4 tys. osób, powierzchnia – 1615,53 kilometra kwadratowego. 

Pojazdy zarejestrowane w powiecie goleniowskim można rozpoznać po pierwszych literach ZGL na tablicach rejestracyjnych. 

Rynek pracy, oferty pracy – Goleniów

Goleniów jest jednym z ważniejszych ośrodków gospodarczych w regionie. Zgodnie z REGON (listopad 2020 r.) w  mieście działa 3015 podmiotów gospodarki narodowej, w tym 2 duże (250-999 miejsc pracy), 17 średnich (50-249 miejsc pracy), 79 małych (10-49 miejsc pracy) i 2917 mikro (0-9 miejsc pracy). 

Gospodarkę miasta cechuje duże zróżnicowanie. Do wiodących dziedzin działalności (zgodnie z wybieranymi sekcjami PKD) należą:

 • handel i naprawa pojazdów  – zajmuje się nimi 18,5% podmiotów gospodarki, 
 • budownictwo – 14,7%, 
 • działalność profesjonalna, naukowa i techniczna – 8,6%, 
 • pozostała działalność usługowa – 8,1%
 • transport i gospodarka magazynowa – 8%,
 • działalność związana z obsługą rynku nieruchomości – 8%,
 • opieka zdrowotna i pomoc społeczna – 7,3%,
 • przetwórstwo przemysłowe – 7,2%. 

Goleniów to miasto umożliwiające rozwój zawodowy w różnych branżach. O dobrych warunkach na lokalnym rynku pracy świadczy stosunkowo niska stopa bezrobocia w powiecie goleniowskim. Wg danych GUS w listopadzie 2020 r. wyniosła 6,6%, a więc znacznie poniżej średniej wojewódzkiej (8,1%). W tym czasie w PUP Goleniów zarejestrowanych było 2,2 tys. bezrobotnych. 

Na kogo czekają w okolicy Goleniowa oferty pracy? Wskazówką może być Barometr zawodów, ukazujący zapotrzebowanie na lokalnych i ponadlokalnych rynkach pracy. Badanie pokazało, że w 2021 r. poszukiwani są między innymi pracownicy budowlanki, opieki zdrowotnej, pomocy społecznej, edukacji, księgowości, transportu – łącznie aż 22 grupy profesji. 

Z drugiej strony trudności ze znalezieniem pracy w powiecie mogą mieć:

 • ekonomiści,
 • krawcy i pracownicy produkcji odzieży,
 • rolnicy i hodowcy, 
 • specjaliści technologii żywności i żywienia,
 • technicy informatycy.

PUP Goleniów

W Goleniowie znajduje się instytucja rynku pracy obsługująca mieszkańców miasta i powiatu. Goleniowski urząd pracy ma ponadto filię w Nowogardzie. 

 • Powiatowy Urząd Pracy
  Adres: ul. Zakładowa 3, 72-100 Goleniów 
  E-mail: szgo@pupgoleniow.pl lub: pup_goleniow@powiat-goleniowski.pl
  Telefon: 91 418-34-95, 91 418-53-67, 91 418-25-77, 91 418-20-98 
 • Powiatowy Urząd Pracy w Goleniowie. Filia
  Adres: plac Wolności 9, 72-200 Nowogard
  Telefon: 91 392 13 76