Najnowsze oferty pracy

  • Praktyka w Zespole Obsługi Prawnej

    GRUPA PZU   Szczecin    praca hybrydowa
    praktykant/stażysta  umowa o staż/praktykę  rekrutacja online
    8 dni
    Redagowanie opinii prawnych i pism procesowych w sprawach cywilnych pod opieką Radcy Prawnego; Zasilanie danymi systemów informatycznych dedykowanych do obsługi prawnej; Kontakt z sekretariatami sądów celem pozyskania informacji w sprawach procesowych; Wsparcie asystentek w zakresie zadań...
Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie Gliwice Aplikant Gliwice
Aplikant radcowski / adwokacki w Kancelarii Prawno-Podatkowej

Rödl & Partner
Gliwice
praca stacjonarna
1792 dni temu
Rödl Kancelaria Prawna sp. k jest częścią Rödl & Partner - międzynarodowej firmy doradczej z główną siedzibą w Norymberdze. Posiadamy 111 biur w 51 krajach. Od ponad 25 lat jesteśmy obecni w Polsce, gdzie zajmujemy się doradztwem podatkowym i prawnym. Ponadto Rödl & Partner prowadzi działalność audytorską i oferuje outsourcing usług księgowości finansowej i kadrowo-płacowej. Można nas znaleźć w Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu.
Aplikant radcowski / adwokacki
w Kancelarii Prawno-Podatkowej
Miejsce pracy: Gliwice
Oferujemy
  • pokrycie przez Pracodawcę opłaty za aplikację oraz składki korporacyjnej
  • możliwość objęcia patronatem
  • stała opieka merytoryczna doświadczonych prawników
  • praca w międzynarodowych projektach prawnych
  • możliwość indywidualnego rozwoju, szeroki wachlarz szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych
  • dostosowane do stażu pracy oraz umiejętności kandydata wynagrodzenie
  • szeroki pakiet świadczeń socjalnych obejmujący m.in. prywatną opiekę medyczną
  • unikalny program dodatkowych świadczeń pracowniczych z zakresu sportu i rekreacji
Poszukiwane kompetencje
  • rozpoczęta aplikacja radcowska/adwokacka (I lub II rok)
  • doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorstw, w tym spółek prawa handlowego
  • umiejętność bardzo dobrej organizacji czasu pracy
  • wysokiej kultury osobistej i zaangażowania
  • na punktualność, odpowiedzialność za jakość i terminowość realizowanych zadań
  • umiejętność rozpoznawania problemów i ich rozwiązywania
  • mile widziana komunikatywna znajomość języka niemieckiego i/lub angielskiego
Zakres obowiązków
  • analiza przepisów i orzecznictwa
  • sporządzanie opinii prawnych i doradztwo prawne w zakresie zleconym przez Klientów
  • opracowywanie pism procesowych związanych z postępowaniami w sprawach dotyczących Klientów Kancelarii
  • praca zespołowa z aplikantami, asystentami oraz adwokatami, radcami prawnymi i doradcami podatkowymi
  • archiwizacja danych
  • wsparcie radcy prawnego/adwokata w codziennych zadaniach