Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Strażnik Miejski Warszawa
Aplikant (w charakterze strażnika miejskiego)

Straż Miejska m.st. Warszawy
Warszawa
4 100 - 4 920 zł brutto/mies.
pracownik fizyczny
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna
571 dni temu

[z siedzibą ul. Młynarska 43/45, 01-170 Warszawa]
poszukuje kandydata na stanowisko

Aplikant
(w charakterze strażnika miejskiego)
Miejsce pracy: Warszawa
oferta pracy – nr ref. 667

Zadania:

Ochrona porządku publicznego zgodnie z ustawą o strażach gminnych (miejskich), w tym m.in.:

  • podejmowanie interwencji związanych z nieprzestrzeganiem przepisów prawa
  • działania w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli
  • ochrona zgromadzeń i imprez publicznych oraz obiektów użyteczności publicznej.

Wymagania niezbędne:

  • ukończone 21 lat
  • obywatelstwo polskie
  • wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe
  • uregulowany stosunek do służby wojskowej
  • sprawność pod względem psychicznym i fizycznym
  • korzystanie z pełni praw publicznych
  • nienaganna opinia
  • strażnikiem miejskim może być osoba, która nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za ścigane z oskarżenia publicznego i umyślnie popełnione przestępstwo lub przestępstwo skarbowe
  • ukończone szkolenie podstawowe strażników gminnych (miejskich) [osoby nieposiadające ukończonego szkolenia będą zobowiązane do odbycia szkolenia podstawowego strażników gminnych (miejskich) w trakcie zatrudnienia].

Wymagania dodatkowe:

  • ogólna wiedza na temat działalności Straży Miejskiej m. st. Warszawy, wiedza o społeczeństwie, Warszawie (w tym znajomość topografii), Polsce i świecie
  • bardzo dobra znajomość przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym
  • aktywność sportowa
  • kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy KPP
  • prawo jazdy kat. B
  • uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi
  • wykształcenie wyższe na kierunku: Bezpieczeństwo wewnętrzne lub narodowe, Ratownictwo medyczne, Prawo, Administracja, Socjologia, Psychologia, Wychowanie fizyczne, Ochrona Środowiska, Edukacja lub Resocjalizacja
  • patent żeglarski stermotorzysty żeglugi śródlądowej
  • uprawnienia ratownika wodnego.

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • 3-miesięczne szkolenie podstawowe dla strażników gminnych (miejskich) z wynagrodzeniem 4100-4920 zł brutto w zależności od posiadanego dotychczas stażu pracy [wynagrodzenie zasadnicze 4100 zł brutto + dodatek za wieloletnią pracę (5-20% wynagrodzenia zasadniczego)]
  • po zdanym egzaminie dodatkowo comiesięczna premia (pierwsza premia w wysokości 300 zł brutto, wysokość kolejnych premii uzależniona od oceny pracy)
  • po roku od zatrudnienia możliwość awansu na stanowisko młodszego strażnika
  • „13 pensję”, nagrody jubileuszowe
  • dofinansowanie nauki na studiach, świadczenia socjalne (np. dofinansowanie do wypoczynku), pakiet opieki medycznej, preferencyjne ubezpieczenie grupowe, bezpłatne zajęcia sportowe, zniżki na wydarzenia kulturalne.

Niezbędne dokumenty:

  • CV zawierające imię i nazwisko, dane kontaktowe, datę urodzenia, informację o miejscu zamieszkania (miejscowości), a także posiadanym wykształceniu, kwalifikacjach zawodowych i przebiegu dotychczasowego zatrudnienia (w zakresie wymaganym w niniejszym ogłoszeniu).
KLAUZULA INFORMACYJNA (praca w charakterze strażnika miejskiego)
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. UE. L. z 2016 r. Nr 119, str. 1) – dalej RODO informuję, że:
1. Administratorem Pana/i danych osobowych jest Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy, ul. Młynarska 43/45, 01-170 Warszawa.
2. W sprawach związanych z ochroną Pana/i danych osobowych przetwarzanych przez Straż Miejską m.st. Warszawy można się skontaktować z inspektorem ochrony danych – Małgorzatą Kumor z wykorzystaniem powyżej przedstawionych danych adresowych lub za pośrednictwem adresu email: iod@strazmiejska.waw.pl
3. Pana/i dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji, a także w celu oceny wymogów stawianych pracownikom straży gminnych w szczególności w zakresie karalności, posiadania zdolności psychicznej oraz fizycznej do podjęcia pracy w charakterze strażnika miejskiego (art. 24 i art. 24 a ustawy o strażach gminnych, art. 229 ustawy Kodeks pracy, w związku z art. 6 ust. 1 lit. c RODO).
4. Dane niewymagane przepisami prawa, przekazane przez Pana/ią w przesłanych dokumentach, w celu uwzględnienia w procesie rekrutacji, będą przetwarzane na podstawie wyrażonej zgody, za jaką zostanie potraktowane ich przekazanie (art. 6 ust. 1 lit. a RODO, art. 9 ust. 2 lit. a RODO).
Zgodę na przetwarzanie danych osobowych można wycofać w dowolnym momencie, bez wpływu na ich przetwarzanie, które miało miejsce przed ich wycofaniem.
5. W przypadku informacji wskazanych w ogłoszeniu jako niezbędne, podanie danych jest obowiązkowe i konieczne do udziału w procesie rekrutacji. Ich niepodanie może uniemożliwić udział w rekrutacji. Podanie innych danych niż wymagane nie ma wpływu na proces rekrutacji.
6. Odbiorcami Pana/i danych osobowych będą podmioty uprawnione na podstawie przepisów prawa. W sytuacji przekazywania do Straży Miejskiej m.st. Warszawy dokumentów rekrutacyjnych za pośrednictwem serwisu ePUAP w związku z § 8 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 14 września 2011 r. w sprawie sporządzania i doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych odbiorcą Pana/i danych będzie Minister Cyfryzacji.
7. Przysługuje Panu/i prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, adres: ul Stawki 2, 00-193 Warszawa.
8. Posiada Pan/i prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, a także ich sprostowania. Przysługuje Panu/i prawo do żądania ich usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także sprzeciwu ich przetwarzania, jednak przysługuje w sytuacji, jeżeli dalsze przetwarzanie nie jest niezbędne do wywiązania się przez Administratora z obowiązku prawnego i nie występują inne nadrzędne podstawy prawne.
9. Pana/i dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego, nie będą podlegały profilowaniu oraz zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji.