Najnowsze oferty pracy

  • Architekt it w zespole rozwoju iko

    PKO Bank Polski   Warszawa    praca stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    3 dni
    Na co dzień w naszym zespole: odpowiadasz za przygotowywanie architektury dla nowych, złożonych projektów w największych aplikacjach bankowości elektronicznej w Polsce, określasz wymagania dotyczące projektów: środowisko sprzętowe, infrastruktura, oprogramowanie, dobór narzędzi i...
Zobacz więcej ofert pracy

Architekt rozwiązań IT

IT CONNECT Sp. z o.o.
Warszawa
specjalista mid / senior
pełny etat
umowa o pracę / kontrakt B2B
praca stacjonarna
758 dni temu

IT CONNECT to firma stworzona dla ludzi dynamicznych, realizujących się w codziennej pracy. Na bieżąco dysponujemy najciekawszymi propozycjami pracy w dziedzinie IT i technik, a nasi pracownicy pracują z najlepszymi i najbardziej znanymi firmami w Polsce. Poszukujemy zarówno doświadczonych specjalistów i menadżerów, jak również studentów ostatnich lat i świeżych absolwentów IT. Najważniejsza dla nas jest Twoja pasja i chęć samorealizacji. U nas będziesz realizować swoje marzenia!!

Miejsce pracy: Warszawa
Nr Ref.: [1489] P

Zadania:
  • Interpretacja i uszczegóławianie wymagań biznesowych oraz ich dekompozycja na funkcjonalności aplikacji i systemów
  • Identyfikacja zdolności i obiektów biznesowych, modelowanie dziedzin i przepływów danych
  • Opracowywanie koncepcji architektury oraz projektowanie re-używalnych rozwiązań, w tym tworzenie dokumentacji w projektach zwinnych i kaskadowych
  • Projektowanie integracji i opracowywanie Interface Agreement (REST API, SOAP, ETL)
  • Wyszukiwanie, ocena oraz rekomendowanie rozwiązań komercyjnych w modelach IaaS, PaaS, SaaS, FaaS lub on-premises
  • Weryfikowanie produktów w kolejnych fazach cyklu wytwórczego w zakresie zgodności z projektem oraz pryncypiami i standardami architektonicznymi
  • Udział w procesie zakupowym w zakresie opracowywania wkładu technicznego do zapytania ofertowego oraz wsparcia w ewaluacji ofert
  • Wspieranie Głównych architektów domen w tworzeniu i komunikowaniu roadmap, pryncypiów i standardów architektonicznych
  • Opracowywanie wytycznych dla zespołów DevOps
  • Udzielanie konsultacji i wskazówek
  • Bieżące współpracowanie z Architektami domenowymi, Klientami wewnętrznymi, Właścicielami produktów, Deweloperami oraz innymi członkami zespołu projektowego

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe informatycznego lub 8 lat doświadczenia w pracy w organizacji IT
  • Co najmniej 3-letnie doświadczenie w projektowaniu systemów informatycznych klasy enterprise
  • Zdolność analitycznego i krytycznego myślenia, samoorganizacja, skrupulatność, proaktywne podejście, praca pod presją czasu, planowanie i zarzadzanie priorytetami
  • Umiejętność tworzenia oraz korzystania z dokumentacji funkcjonalnej i technicznej oraz specyfikacji wymagań
  • Przekrojowa i aktualna wiedza z zakresu poszczególnych domen architektury informatycznej
  • Znajomość wzorców architektonicznych/projektowych
  • Umiejętność projektowania rozwiązań w architekturze mikrousługowej
  • Praktyczna znajomość podejść do projektowania: Domain Driven Design, API First, Loose Coupling
  • Doświadczenie w projektowaniu integracji i przepływu danych, zarówno w modelu orchiestracji oraz choreografii
  • Umiejętność modelowania wymagań oraz architektury przy wykorzystaniu narzędzi CASE oraz notacji UML, BPMN, Archimate
  • Znajomość XML, REST, SOAP, JSON
  • Znajomość aktualnych wytycznych OWASP w zakresie ryzyk dla aplikacji webowych
  • Znajomość metod szacowania, wyceny oraz priorytetyzacji zadań
  • Wysokich zdolności komunikacyjne oraz umiejętność pracy zespołowej
  • Dobra znajomość języka angielskiego, umożliwiająca werbalną komunikację, prowadzenie korespondencji oraz poszukiwanie informacji

Mile widziane:

  • Doświadczenie w programowaniu
  • Umiejętność dokumentowania API w standardzie OpenAPI 3.x
  • Doświadczenie modelowania w narzędziu Enterpise Architect
  • Znajomość jednego z wiodących rozwiązań chmurowych (Azure, AWS, Google Cloud)
  • Znajomość zagadnienia konteneryzacji oraz  zagadnień i technologii z obszaru DevOPS i CI/CD
  • Znajomość dobrych praktyk ITIL i metodyk zarzadzania projektami kaskadowymi i zwinnymi
  • Znajomość frameworku TOGAF i COBIT

Oferujemy:
  • Pracę przy realizacji projektów IT w wiodącej firmie budowlanej
  • Możliwość korzystania z karty MyBenefit
  • Możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej oraz ubezpieczenia na życie
  • Pracę od zaraz

Administratorem danych osobowych jest IT CONNECT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie (00-867) przy ul. Chłodnej 51. Dane są przetwarzane w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji. Więcej informacji dot. przetwarzania danych można uzyskać na stronie www ITC w zakładce RODO: https://www.itconnect.pl/rodo-pl

W przypadku chęci uczestnictwa w kolejnych rekrutacjach prowadzonych przez IT CONNECT, prosimy o umieszczenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wykorzystania ich w kolejnych procesach rekrutacyjnych prowadzonych przez IT CONNECT przez okres najbliższych 9 miesięcy. Oświadczenie może być sformułowane w następujący sposób:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wykorzystania ich w kolejnych naborach prowadzonych przez IT CONNECT przez okres najbliższych 9 miesięcy.”