Zobacz więcej ofert pracy

Asystent konserwatorski

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau
Oświęcim
specjalista junior / mid / asystent
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna
546 dni temu

Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu

ogłasza nabór na stanowisko:

Miejsce pracy: Oświęcim
Nr ref.: PMAB.Kad.1100.140.2022.LS
Zakres obowiązków:
  • planowanie działań o charakterze konserwatorskim takich jak: badania, dokumentacja, prace konserwatorskie ;
  • opracowywanie programów badań konserwatorskich oraz programów prac konserwatorskich;
  • wykonywanie harmonogramów powierzonych zadań, nadzór nad planowym wykonaniem zadań zgodnie z harmonogramem;
  • konsultacje w zakresie ekspertyz i badań koniecznych do prawidłowego zaplanowania i realizacji działań;
  • opracowanie opinii konserwatorskich;
  • opracowanie wytycznych dla wykonawców dotyczących działań o charakterze konserwatorskim;
  • wyłanianie wykonawców działań o charakterze konserwatorskim takich jak: badania, dokumentacja prace konserwatorskie oraz nadzór;
  • nadzór nad wszystkimi działaniami o charakterze konserwatorskim realizowanymi w ramach powierzonych zadań, takimi jak: badania, dokumentacja, prace konserwatorskie nadzór nad prawidłową realizacją umów oraz kontakty i współpraca z wykonawcami;
  • nadzór nad pracą firm zewnętrznych: weryfikacja realizacji zamówień i kontrola jakości pracy;
  • weryfikacja dokumentacji projektowej konserwatorskiej pod względem kompletności, jakości, poprawności;
  • weryfikacja dokumentacji technicznej budowlanej pod kątem konserwatorskim;
  • kontakty i współpraca (korespondencja) z właściwymi organami administracyjnymi (WKZ), uzyskiwanie wymaganych prawem decyzji koniecznych dla prowadzenia prac;
  • koordynacja działań związanych z przygotowaniem działań o charakterze konserwatorskim z koniecznymi działaniami innych branż;
  • nadzór konserwatorski nad robotami budowlanymi;
  • odbiór prac konserwatorskich dokumentacji powykonawczej oraz weryfikacja ich jakości i zgodności z programami;
  • weryfikacja dokumentów sprzedaży (faktury, rachunki) pod katem zgodności z zakresem wykonanych prac;
  • przygotowywanie dokumentacji fotograficznej i opisowej z przebiegu powierzonych zadań.

Wymagania kwalifikacyjne:
  • wykształcenie wyższe - ukończone studia magisterskie na kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki w specjalności: konserwacja malarstwa, konserwacja malarstwa i rzeźby polichromowanej, lub w zakresie specjalności związanej z konserwacją materiałów mineralnych
  • umiejętność pracy w zespole
  • dobre zdolności komunikacyjne
  • prawo jazdy kat. B

Umowa o pracę na czas określony poprzedzona 3 miesięcznym okresem próbnym;

Wymiar czasu pracy: 1/1 etatu;

Poznaj

ul. Więźniów Oświęcimia 20
32-600 Oświęcim