Praca Kęty

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 310

 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   małopolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  4 godz.
 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   małopolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny
  4 godz.

Praca w Kętach

Kęty – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Kęty to miejscowość znajdująca się w południowej części Polski, w powiecie oświęcimskim, w województwie małopolskim. Administracyjnie należy do aglomeracji bielskiej, a także stanowi siedzibę władz gminy Kęty. Jest to miasteczko o wyjątkowym charakterze, bardzo długiej i ciekawej historii, której znaki dostrzegalne są dziś w postaci kilku interesujących zabytków. Czym wyróżniają się Kęty wśród miast województwa małopolskiego? Kto bez problemu może znaleźć tu zatrudnienie? Oto krótka demograficzno-gospodarcza charakterystyka miasta.

Liczba mieszkańców Kęt wynosi około 18,6 tys. W całej miejsko-wiejskiej gminie z kolei mieszka mniej więcej 34,3 tys. osób. Gęstość zaludnienia w samym miasteczku jest stosunkowo duża – wynosi niespełna 808 osób na kilometr kwadratowy. Na terenie gminy jest niemal dwukrotnie niższa (nieco ponad 451 osób na kilometr kwadratowy). Inne podstawowe dane dotyczące Kęt to: kod pocztowy 32-650, numer kierunkowy (+48) 33. Tablice rejestracyjne tutejszych samochodów można rozpoznać po pierwszych literach KOS.

Do największych atrakcji turystycznych miejscowości należą: rynek ze starymi kamienicami, muzeum regionalne, kościoły św. Jana Kantego, świętych Małgorzaty i Katarzyny, klasztory Klarysek od wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Franciszkanów-Reformatów.

Południowa i zachodnia granica miasta stanowią zarazem granicę pomiędzy województwami małopolskim oraz śląskim. Kęty dzieli od centrum aglomeracji bielskiej, czyli Bielska-Białej, dystans 15 kilometrów. Miasteczko korzysta z bliskości tego jednego z najważniejszych ośrodków gospodarczych w regionie. Nie bez znaczenia jest też fakt, że obie miejscowości łączy droga krajowa nr 52, zapewniająca szybką komunikację.

Wielu mieszkańców Kęt znajduje zatrudnienie w Bielsku-Białej, a przedsiębiorcy korzystają z poszerzonego rynku zbytu. Droga krajowa nr 52 łączy Kęty również z sąsiednim Andrychowem. Odległość pomiędzy nimi wynosi około 9,5 kilometrów. Z kolei żeby dostać się do stolicy powiatu – Oświęcimia, trzeba przejechać mniej więcej 19-kilometrową trasę. Inne miasteczka w okolicy to na przykład Czechowice-Dziedzice (odległość 19 kilometrów), Brzeszcze (oddalone o 16 kilometrów) czy Pszczyna (27 kilometrów). Z Kęt do wojewódzkiego Krakowa jest 65 kilometrów. Miasteczko stanowi węzeł komunikacyjny o zasięgu wojewódzkim. Ze wspomnianą drogą krajową nr 52 krzyżuje się tu droga wojewódzka nr 948. Znajdziemy tutaj również gęstą sieć dróg lokalnych.

Rynek pracy, oferty pracy – Kęty

Miasto rozwija się jako ośrodek przemysłowy – funkcjonują tu między innymi firmy z branży metalowej, maszynowej czy spożywczej. Zgodnie z rejestrem REGON (dane z końca lipca 2020 r.) w miasteczku działa 280 firm, które wybrały oznaczenie PKD: przetwórstwo przemysłowe. Na terenie gminy takich przedsiębiorstw jest 462. Licznie reprezentowany jest handel i naprawa pojazdów (677 podmiotów w mieście, 1003 w gminie), a także działalność profesjonalna, naukowa i techniczna (208 jednostek w mieście i 303 na terenie gminy).

Wszystkich podmiotów gospodarki narodowej znajdziemy w miasteczku 2319, a na obszarze całej miejsko-wiejskiej gminy 3566. Co istotne, w Kętach pracę można znaleźć zarówno w małych, na przykład rodzinnych firmach, jak i w dużych przedsiębiorstwach o bardzo rozbudowanych strukturach. 1 z tutejszych firm zatrudnia powyżej 999 osób, a 4 kolejne – od 250 do 999 pracowników (wszystkie w granicach miasta). Ponadto w mieście Kęty 18, a w gminie 20 to podmioty średnie, o kadrze rzędu 50-249 osób. Pozostałe jednostki to małe i średnie przedsiębiorstwa. Możliwości znalezienia w Kętach i okolicy pracy stwarzają zatem przede wszystkim przemysł oraz handel, ale nie tylko.

W czasie szukania zatrudnienia warto brać pod uwagę cały powiat. Zgodnie z ogólnopolskim badaniem Barometr zawodów, wykonywanym co roku na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej lista tzw. zawodów deficytowych w 2020 r. jest bardzo długa – obejmuje ponad 50 pozycji. Tutejsi pracodawcy mają problem z obsadzeniem wielu stanowisk związanych z pracą na budowie. Brakuje między innymi brukarzy, cieśli, stolarzy budowlanych, kierowników budowy, murarzy, tynkarzy, monterów instalacji budowlanych, operatorów sprzętu do robót ziemnych, pracowników wykończeniowych i innych specjalistów z uprawnieniami.

Luki kadrowe zauważalne są także w gastronomii – tu deficyt dotyczy cukierników, kelnerów, barmanów, kucharzy, piekarzy i pomocy kuchennych. Ze znalezieniem szybko pracy nie powinny mieć kłopotu osoby poszukujące zatrudnienia przy produkcji przemysłowej i w branży motoryzacyjnej. Firmy szukają na przykład blacharzy, lakierników i mechaników samochodowych, elektryków, elektromonterów, elektromechaników, krawców i pracowników produkcji odzieży, mechaników maszyn i urządzeń, monterów konstrukcji metalowych, operatorów obrabiarek skrawających, projektantów wzornictwa przemysłowego i operatorów CAD, pracowników przetwórstwa spożywczego, robotników obróbki drewna i stolarzy oraz robotników obróbki skóry.

PUP Kęty

Urząd Pracy w Oświęcimiu, Filia w Kętach
Adres: ul. Żwirki i Wigury 27a, 32-650 Kęty
E-mail: filia.poczta@pup.oswiecim.pl
Telefon: 33 845 06 07,33 845 26 24, 33 844 19 52

Szukaj pracy w mieście