Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Małopolskie Oświęcim Muzealnik Oświęcim
Asystent muzealny / Adiunkt muzealny

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau
Oświęcim
specjalista junior / mid / asystent
pełny etat
umowa o pracę / na zastępstwo
praca stacjonarna
15 dni temu

Państwowe Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu

ogłasza nabór na stanowisko:

Miejsce pracy: Oświęcim
Nr ref.: PMAB.Kad.56.2024.LS
Zakres obowiązków:
  • przygotowanie i organizowanie szkoleń uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów uczelni wyższych z Polski i zagranicy w ramach warsztatów, seminariów, konferencji, kursów i praktyk,
  • przygotowanie, organizowanie sesji tematycznych, lekcji muzealnych, warsztatów, konkursów i in. dla młodzieży szkolnej z Polski i zagranicy. Przygotowanie i organizowanie szkoleń dla nauczycieli, pedagogów z Polski i zagranicy w formie seminariów, sesji tematycznych, podróży studyjnych, kursów i innych,
  • przygotowanie i organizowanie krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych na temat metodyki nauczania o Auschwitz i Holokauście,
  • przygotowanie zestawów dydaktycznych na potrzeby prowadzonych szkoleń,
  • prowadzenia dokumentacji realizowanych projektów,
  • przygotowywanie scenariuszy warsztatów edukacyjnych dla różnych grup odbiorców,
  • prowadzenie warsztatów i prezentacji edukacyjnych dla różnych grup odbiorców.
Wymagania kwalifikacyjne:
  • studia wyższe na kierunku związanym z zakresem gromadzonych w Muzeum zbiorów,
  • dobra znajomość tematyki związanej z KL Auschwitz i II wojną światową,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego lub niemieckiego (poziom min. B2),
  • obsługa programów MS Office,
  • prawo jazdy kat. B,
  • umiejętność pracy w zespole i gotowość podejmowania się różnorodnych zadań związanych z funkcjonowaniem Muzeum,
  • biegła znajomość języka polskiego jako obcego (dotyczy cudzoziemców).

Wymiar czasu pracy: 1/1 etatu.

Umowa na czas określony w celu zastępstwa pracownika, poprzedzona okresem próbnym.

Poznaj

ul. Więźniów Oświęcimia 20
32-600 Oświęcim