Najnowsze oferty pracy

  • Regular Backend Developer

    Asseco Data Systems S.A.   Szczecin, ul. Królowej Korony Polskiej 21    praca stacjonarna
    specjalista mid / senior  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat
    5 godz.
    Zadania: Rozwijanie webowej aplikacji podpisu elektronicznego oraz obiegu dokumentów w obszarze Usług Bezpieczeństwa i Zaufania (oprogramowanie SaaS o wysokich parametrach SLA) w języku Java.
Zobacz więcej ofert pracy

Backend Game Developer

Connectis_
Warszawa
praca stacjonarna
2115 dni temu
Nr ref.: 7107/MR
Location

Warszawa

Salary

do negocjacji

Industry

IT

Start

Maj - Czerwiec 2018

Employment form

B2B contract

Connectis - over 20 years of industry experience, 60 000 IT Specialists and thousands of completed projects in 14 countries.
Position description:
  • Creating node.js based game servers
  • Setting up AWS infrastructure for multiplayer games
  • Working with non relational databases such as DynamoDB
Requirements:
  • Good knowledge of nodejs - at least one project in node.js
  • Ability to write scalable and efficient server applications
  • Well known client-server architecture
  • Good knowledge of mySQL Databases, Redis, DynamoDB
  • Well known AWS
  • Git / Bitbucket
Our offer:
  • Events, integration meetings and nice suprises
  • Ability to use technological innovations
  • 2000 PLN for every Specialist?s recommendation for our projects
Location

Warszawa

Salary

Industry

IT

Start

Requirements
  • Node.js advanced level
  • AWS intermediate level
Benefits
  • computer
  • healthcare
  • gym membership
  • trainings
Connectis_ rozwija się bardzo dynamicznie w ciągu ostatnich lat, potwierdza to wiele nagród i wyróżnień przyznanych nam przez niezależnych ekspertów: