Zobacz więcej ofert pracy

Chapter Lead – Walidacja Modeli

ING Bank Śląski S.A.
Warszawa
praca stacjonarna
2041 dni temu
Miejsce pracy: Warszawa
Nr ref.: AŚ/PRWM/09/2018
Czym zajmujemy się Risk Hub Warsaw?

Risk Hub Warsaw będzie odpowiedzialne za przeprowadzanie walidacji modeli dla modeli z grupy ING, ściśle współpracując z zespołami w Amsterdamie, aby dalej wzmocnić i rozwinąć zdolności walidacji ryzyka kredytowego. Aktualnie szukamy doświadczonej i energicznej osoby, która przejmie rolę Chapter Lead.

Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Twoje zadania:
  • Terminowe sprawdzanie modeli ryzyka kredytowego i tworzenie wysokiej jakości raportów walidacyjnych dla kadry zarządzającej, pracowników CRO, audytu i regulatora.
  • Uczestnictwo w spotkaniach z twórcami modeli, kierownictwem wyższego szczebla, wewnętrznym i zewnętrznym audytem oraz regulatorem.
  • Ścisła współpraca z zespołem walidacji modeli w Amsterdamie.
  • Wsparcie lub prowadzenie inicjatyw w zakresie modelowania w  ING.
  • Rekrutacja i budowanie zespołu wysoko wyspecjalizowanych osób i rozwijanie ich umiejętności.

Twój zakres działań jest szeroki i obejmuje:
  • Modele kapitału regulacyjnego w ramach podejścia opartego na ratingach wewnętrznych (IRB), takie jak modele prawdopodobieństwa niewykonania zobowiązania (PD), straty z tytułu niewykonania zobowiązania (LGD) i ekspozycji w momencie niewykonania zobowiązania (EAD).
  • Modele rezerw kredytowych IFRS9 (MSSF9).
  • Modele kapitału ekonomicznego na ryzyko kredytowe (INCAP) i ryzyka koncentracji.
  • modele testów warunków skrajnych.

Ponadto Risk Hub Warsaw ma ambicję rozszerzenia zakresu na kredytowe modele decyzyjne, takie jak modele underwritingowe, modele wyceny kredytów oraz modele sygnałów wczesnego ostrzegania.

Nasze oczekiwania:
  • Wykształcenie wyższe (stopień magistra lub doktora) z ekonometrii, matematyki, fizyki, ekonomii lub innej dziedziny ilościowo-numerycznej.
  • Praktyczne doświadczenie w zarządzaniu zespołem specjalistów.
  • Doskonałe umiejętności planowania i zarządzania projektami.
  • Co najmniej 6 lat doświadczenia zawodowego związanego z modelami ryzyka kredytowego (PD / LGD / EAD).
  • Rozległa wiedza i doświadczenie w zakresie modelowania / walidacji A-IRB lub MSSF9 oraz dobre zrozumienie regulacji.
  • Umiejętność programowania w SAS lub innym podobnym języku programowania.
  • Znajomość decyzyjnych modeli.
  • Niezależność, twórczość i proaktywność.
  • Krytycyzm, pozytywny konstruktywny sposób myślenia.
  • Umiejętność perswazji i współdziałania z interesariuszami oraz budowania pozytywnych relacji.
  • Świetne umiejętności współpracy w grupie.
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne oraz umiejętność pisania zrozumiałych i przejrzystych raportów w języku angielskim.

 Prosimy o przesłanie CV w j. polskim i angielskim.
Oferujemy Ci:
  • Stabilne warunki zatrudnienia
  • Szkolenia
    i programy rozwojowe
  • Dostęp do nowych technologii
  • Premię uzależnioną od wyników
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Pracowniczy program emerytalny
  • Pakiet sportowy
  • Kafeteryjny system benefitowy