Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Country Manager - Traditional Trade Poland

ALFA BIO s.r.o.

Kraków

5 dni temu

Responsibility for developing and implementing a business strategy, managing all business activities and ensuring the fulfillment of the company's business objectives in the territory of Poland with focus on Traditional Trade

Miejsce pracy: Kraków
Zadania:
  • Developing strategy, tactics, business plans, and profit goals based on thorough knowledge of the market, competition, and business entities
  • Identifying and maximizing new business opportunities
  • Responsibility for meeting business goals and objectives of profit, preparation of action plans to ensure their compliance
  • Building and maintaining strong relationships with key customers, acquiring new customers
  • Establishment of business contracts with company clients
  • Responsibility for compliance with the marketing and pricing policy and the agreed product mix
  • Process optimization and upgrading of business department standards
  • Active participation in corporate projects and tasks within direct supervisor instructions
  • Regular reporting of results and activities to the Commercial Director of the Company
Wymagania:
  • Minimum 3 years of experience in a given position
  • ENG active, other languages an advantage
  • Communication, presentation and negotiation skills
  • Leadership, motivation and couching of the team
  • Independence, purposefulness, result orientation and invention

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji za pomocą przycisku:

Poznaj stanowisko: Kierownik Regionalny

Kierownik regionalny, jak sugeruje sama nazwa stanowiska jest osobą zarządzającą funkcjonowaniem wszystkich oddziałów firmy lub instytucji w obrębie danego regionu. Kierownik nadzoruje, koordynuje i kontroluje prace podległych jednostek, kreuje strategię funkcjonowania tychże w ramach opracowywanych przez siebie planów krótko- i długoterminowych. Osoba obsadzona na tym stanowisku, w zależności od charakteru ...
Kierownik Regionalny Praca Kierownik Regionalny

Aplikujesz na ogłoszenie

Załącz pliki do aplikacji

- Wymagane pola

Administratorem danych osobowych jest ALFA BIO s.r.o..

Szukaj pracy według:

Dolnośląskie:
Wrocław (740)
Wałbrzych (60)
Legnica (97)
Kujawsko-pomorskie:
Bydgoszcz (264)
Toruń (172)
Lubelskie:
Lublin (244)
Chełm (48)
Lubuskie:
Łódzkie:
Małopolskie:
Kraków (792)
Tarnów (95)
Nowy Sącz (75)
Mazowieckie:
Warszawa (2183)
Radom (182)
Płock (64)
Opolskie:
Opole (241)
Nysa (83)