Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Dyrektor ds. Oceny Ryzyka Warszawa
Dyrektor ds. ryzyka [rekrutacja zdalna]

Polski Fundusz Rozwoju S.A.
Warszawa, Warszawa Centrum
dyrektor
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna
rekrutacja online
960 dni temu
[rekrutacja zdalna]
Miejsce pracy: Warszawa Centrum

Termin: 22 września 2021 r.

Twój zakres obowiązków:
  • opracowanie strategii oraz wdrożenie systemu zarządzania ryzykiem w organizacji,
  • tworzenie transparentnych oraz efektywnych zasad zarządzania ryzykiem poprzez wdrożenie oraz aktualizację wymaganych regulacji wewnętrznych w zakresie monitorowania i raportowania ryzyk występujących w Spółce,
  • wdrażanie niezbędnych narzędzi pomiaru ryzyka,
  • analiza bieżących ryzyk i identyfikacja potencjalnych ryzyk, które wpływają na organizację,
  • rekomendowanie metod przeciwdziałania ryzyku oraz monitorowanie procesu transferu lub przeciwdziałania ryzyku,
  • niezależne zarządzanie ryzykiem oraz sprawowanie funkcji kontrolnych w tym zakresie,
  • organizacja oraz przewodniczenie Komitetowi Ryzyka,
  • raportowanie poziomu ryzyka do Zarządu spółki oraz niezależnego Komitetu Audytu na poziomie Rady Nadzorczej,
  • prowadzenie szkoleń, budowanie świadomości oraz pełnienie roli edukacyjnej w organizacji w zakresie zasad zarządzania ryzykiem,
  • prowadzenie rejestru zdarzeń operacyjnych oraz informowanie o najbardziej znaczących zagrożeniach,
  • współudział w tworzeniu planów ciągłości działania w celu ograniczenia ryzyka.
Nasze wymagania:
  • wyższe wykształcenie, preferowane kierunki: ekonomia, finanse, matematyka, statystyka, ekonometria,
  • min. 10 lat doświadczenia w obszarze zarządzania ryzykiem w instytucji finansowej,
  • biegła znajomość przepisów i standardów związanych z zarządzaniem ryzykiem finansowym i operacyjnym,
  • bardzo dobra znajomość funkcjonowanie rynku kapitałowego i funduszy inwestycyjnych,
  • doświadczenie w projektach wdrażania kultury ryzyka,
  • zdolność strategicznego i koncepcyjnego myślenia,
  • zdolności interpersonalne i budowania silnego wizerunku,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację.
Mile widziane:
  • posiadanie certyfikatów z zarządzania ryzykiem finansowym FRM lub PRM (lub zainteresowanie certyfikacją),
  • ukończone studia podyplomowe z zakresu ryzyka / bankowości / funduszy inwestycyjnych.