Najnowsze oferty pracy

Zobacz więcej ofert pracy

Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Ekspert ds. obserwacji laserowych w Zespole ds. utworzenia krajowego systemu SSA Departament Projektów Obronnych

Polska Agencja Kosmiczna

Warszawa

10 dni temu

Ogłoszenie numer: 2463676, z dnia 2019-05-15

Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej

poszukuje kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: mazowieckie / Warszawa

Nr Ref.: Ogłoszenie nr:136

Opis stanowiska

Wymiar etatu: 0,3

Liczba stanowisk pracy: 1

Rodzaj umowy o pracę: czas określony

Adres urzędu:

Polska Agencja Kosmiczna, ul. Trzy Lipy 3, 80-172 Gdańsk

Miejsce wykonywania pracy:

Polska Agencja Kosmiczna, Oddział Terenowy w Warszawie

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • prowadzenie i opracowywanie obserwacji laserowych w zakresie precyzyjnego określania odległości obiektów (satelitów) na orbicie okołoziemskiej,
  • dostarczanie niezbędnych danych obserwacji laserowych w ściśle określonych formatach ich wymiany do dalszego przetwarzania w ramach realizowanej przez Zespół SSA współpracy,
  • opracowywanie wyników kalibracji i wyznaczanie błędów prowadzonych kampanii obserwacyjnych,
  • dbałość o efektywne wykorzystanie możliwości obserwacji laserowych, koordynowanych przez Narodowe Centrum Operacyjne (NOC), pod względem wydajności i dostępności, zarówno technicznej jak i deklarowanej,
  • udział w przedsięwzięciach związanych z utworzeniem i funkcjonowaniem krajowego systemu świadomości sytuacyjnej w przestrzeni kosmicznej (SSA)
  • terminowe przygotowywanie zestawień dokumentów, raportów okresowych i końcowych, analiz na rzecz projektów EU SST w obszarze obserwacji laserowych
  • uczestnictwo w konferencjach, seminariach, sympozjach oraz innych przedsięwzięciach dotyczących zagadnień znajdujących się w zakresie kompetencji Zespołu

Wymagania

Niezbędne:

  • wykształcenie: stopień naukowy doktora w dziedzinie nauk technicznych bądź ścisłych

Pozostałe wymagania niezbędne:

  • co najmniej trzyletni staż pracy/doświadczenie zawodowe w obszarach laserowego pomiaru odległości satelitów,
  • dorobek naukowy w zakresie wymienionego obszaru,
  • wiedza z zakresu europejskiej działalności kosmicznej,
  • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na swobodne porozumiewanie się (mile widziany dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego np. certyfikat, zaświadczenie),
  • znajomość ustawy z dnia 26 września 2014 r. o Polskiej Agencji Kosmicznej (t.j.: Dz. U. 2018r. poz. 601, ze zm.).

Wymagania dodatkowe (wskazane, nieobowiązkowe):

  • udokumentowana współpraca międzynarodowa dot. zakresu wykonywanych zadań.

Poznaj stanowisko: Metrolog

Metrolog, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, zajmuje się opracowywaniem metod pomiarów i urządzeń służących do ich wykonywania w zakresie jednostek fizycznych – masy, długości, ciśnienia, przyspieszenia, prędkości, kątów, etc. Wykonywane przez metrologa pomiary są szczegółowo dokumentowane, z uwzględnieniem jednostki pomiarów, sposobu ich rejestrowania, czy aparatury wykorzystywanej do ich pozyskiwania. ...
Metrolog Praca Metrolog

Szukaj pracy według:

Dolnośląskie:
Wrocław (736)
Wałbrzych (70)
Legnica (101)
Kujawsko-pomorskie:
Bydgoszcz (257)
Toruń (168)
Lubelskie:
Lublin (270)
Chełm (53)
Lubuskie:
Łódzkie:
Małopolskie:
Kraków (968)
Tarnów (95)
Nowy Sącz (86)
Mazowieckie:
Warszawa (2280)
Radom (176)
Płock (72)
Opolskie:
Opole (245)
Nysa (93)