Zobacz więcej ofert pracy

Ekspert skarbowy

Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu
Wrocław
ekspert
praca stacjonarna
436 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Wrocław
Ogłoszenie o naborze Nr 116640

Warunki pracy

  • Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie

  • Praca jednozmianowa wykonywana w porze dziennej

  • Praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym

  • Stanowisko pracy: typowe stanowisko biurowe wyposażone w komputer z monitorem oraz inne urządzenia biurowe

  • Praca w terenie

  • Budynek 6-kondygnacyjny z windą osobową

  • Wejście główne nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych (2 stopnie)

  • Wejście boczne z podjazdem dla niepełnosprawnych

  • Dojazd na piętra dźwigiem osobowym

  • Toaleta dla osób niepełnosprawnych tylko na ostatniej 6 kondygnacji

  • Przy budynku parking wewnętrzny dla pojazdów służbowych i prywatnych

  • Pokoje biurowe nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo (progi)

  • Sala konferencyjna nieprzystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo (schodki)

Zakres zadań

  • Prowadzi kontrolę celno-skarbową w celu weryfikacji przestrzegania przepisów prawa podatkowego i prawa celnego
  • Prowadzi postępowanie podatkowe w I instancji w sprawach objętych kontrolą celno-skarbową w celu prawidłowego określenia zobowiązań podatkowych
  • Sporządza w kontroli celno-skarbowej i w postępowaniu podatkowym protokoły oraz projekty pism, postanowień, wezwań, zawiadomień, wyników kontroli i decyzji w celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań komórki
  • Prowadzi czynności związane z realizacją zadań wynikających z upoważnienia Naczelnika Urzędu do wykonywania niektórych zadań w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę
  • Wnioskuje o zabezpieczenie wykonania zobowiązań podatkowych w celu zminimalizowania ryzyka ich niewykonania
  • Współdziała z innymi organami w celu prawidłowego wykonywania zadań

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 3 lat w obszarze stosowania przepisów prawa podatkowego
  • Dobra znajomość przepisów prawa podatkowego oraz umiejętność jego praktycznego stosowania
  • Umiejętność obsługi aplikacji biurowych
  • Umiejętność redagowania pism
  • Komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność obsługi systemów informatycznych funkcjonujących w resorcie finansów wymaganych na danym stanowisku