Praca Trzebnica

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 399

 • Opiekun / Opiekunka osób starszych w domu opieki seniora

  Socco Stuttgart GmbH   dolnośląskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny  umowa o pracę   10 856 zł brutto/mies.  aplikuj szybko
  1 dni
 • Delivery Manager

  Polcode Sp. z o.o   dolnośląskie, Wrocław, Wałbrzych, Jelenia Góra, Legnica, Lubin Bolesławiec, Głogów   praca zdalna
  specjalista mid / senior / menedżer  rekrutacja online
  1 dni

Praca w Trzebnicy

Trzebnica – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Trzebnica jest położona w województwie dolnośląskim. Stanowi zarazem siedzibę władz miejsko-wiejskiej gminy Trzebnica, jak i powiatu trzebnickiego. To miasteczko z długą historią, ciekawymi zabytkami, ale też rozwijające się gospodarczo i korzystające z bliskości stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Czy warto tu zamieszkać? Bez wątpienia jest to miejscowość z unikatowym charakterem, którą dobrze wziąć pod uwagę w czasie szukania pracy w województwie dolnośląskim. Oto kilka podstawowych informacji na temat rynku pracy i atrakcji Trzebnicy.

Miasto położone jest na północ od Wrocławia – centra obu miast dzieli 27 kilometrów. Z Trzebnicy blisko również do Obornik Śląskich (12 kilometrów), Oleśnicy (31 kilometrów), Żmigrodu (22 kilometry) czy Rawicza (42 kilometry). Sama Trzebnica stanowi ważny węzeł komunikacyjny w regionie. Przebiegają przez nią trasa ekspresowa S5 i droga krajowa nr 5, a także droga krajowa nr 15 oraz droga wojewódzka nr 340.

Bliskość Wrocławia oraz dobra komunikacja na poziomie regionalnym i ponadregionalnym decyduje o atrakcyjności inwestycyjnej miasteczka. Jest też ważnym czynnikiem poszerzającym rynek pracy – część mieszkańców Trzebnicy decyduje się na zatrudnienie w okolicznych miejscowościach.

Liczba mieszkańców Trzebnicy, zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego (lipiec 2020 r.) wynosi około 13,3 tys. osób. Powierzchnia miasta to 8,36 kilometrów kwadratowych. Nie jest to zatem duże miasto, a gęstość zaludnienia jest znaczna, przekracza 1596 osób na kilometr kwadratowy. Numer kierunkowy do Trzebnicy to 71, a numery rejestracyjne tutejszych samochodów zaczynają się od liter DTR.

W Trzebnicy znajdziemy wiele zabytków, skupionych głównie na terenie Starego Miasta. Warto w szczególności zwiedzić Sanktuarium św. Jadwigi. 

Zgodnie z rejestrem REGON (stan w maju 2020 r.) w Trzebnicy firmy i inne podmioty gospodarki narodowej tworzą grupę 2231 jednostek. W całej gminie jest ich znacznie więcej – 3210. Na terenie miasta znajdziemy przedsiębiorstwa różnej wielkości – 3 duże firmy (250-999 zatrudnionych), 20 średnich (50-249 pracowników) i 66 małych. Pozostałe to mikrojednostki, czyli samozatrudnieni lub podmioty do 9 osób.

Rynek pracy, oferty pracy – Trzebnica

Profil gospodarczy miasta jest zróżnicowany. Brak tu jednej dominującej branży, niemniej ważną sferę działalności – z uwagi na liczne zabytki i atrakcje – stanowi turystyka. Punkty obowiązkowe w czasie zwiedzania Trzebnicy to na przykład Sanktuarium św. Jadwigi, Kościół Piotra i Pawła, Kościół Czternastu Świętych Wspomożycieli. Historyczne centrum miasta wraz z rynkiem i okolicznymi uliczkami zachęca do poznawania miejscowości. Inną atrakcją czekającą na mieszkańców i przyjezdnych jest tutejszy Gminny Park Wodny, w którym odbywają się różnego rodzaju wydarzenia. Warto zajrzeć do ratusza, w którym mieści się Muzeum Regionalne Towarzystwa Miłośników Ziemi Trzebnickiej. W mieście sprawnie działa zaplecze gastronomiczno-hotelowe zapewniające obsługę turystów.

Trzebnica przyciąga również ciekawą ofertą kulturalną. Organizowane są tu koncerty, wydarzenia cykliczne, warsztaty dla dzieci i dorosłych.

W Trzebnicy (dolnośląskie) praca czeka nie na przedstawicieli różnych zawodów. Zapotrzebowanie dobrze oddaje cykliczne badanie Barometr zawodów. Jest to prognoza zlecana dla wszystkich powiatów przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przykładowo w 2020 r. okoliczni pracodawcy mają największe trudności ze znalezieniem chętnych do pracy i posiadających kwalifikacje: kierowców samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, masarzy i przetwórców ryb, spawaczy oraz specjalistów elektroniki, automatyki i robotyki.

Niemniej, na liście profesji deficytowych znajduje się ponad trzydzieści pozycji. Luki w zatrudnieniu obserwuje się między innymi w branżach budowlanej, elektronicznej, gastronomii, transporcie czy w edukacji. Brakuje również na przykład samodzielnych księgowych, ślusarzy, tapicerów, opiekunek dziecięcych czy kosmetyczek. Pracę w Trzebnicy od zaraz można znaleźć w charakterze osoby sprzątającej, pokojówki/pokojowego.

Sytuację na rynku pracy w powiecie trzebnickim można określić jako dobrą. Świadczy o tym chociażby niskie bezrobocie notowane w powiecie. W maju 2020 r. wyniosło ono 5,8%, a więc było niższe od średniej krajowej (6%) i zbliżone do średniej wojewódzkiej (5,6%). Trzebnica to niewielka, ale bardzo ciekawa miejscowość, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Możliwości zatrudnienia i rozwoju kariery są w tej okolicy całkiem spore. Z pewnością warto brać pod uwagę Trzebnicę, przeglądając oferty pracy w województwie dolnośląskim.

PUP Trzebnica

Adres: ul. Kościuszki 10, 55-100 Trzebnica
E-mail: wrtr@praca.gov.pl
Telefon: 71 387 05 65

Szukaj pracy w mieście