Zobacz więcej ofert pracy

Ekspert skarbowy

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku
Białystok
praca stacjonarna
299 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Białystok
Ogłoszenie o naborze Nr 121660

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno- biurowa,

  • obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie,

  • większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej, praca wymaga sprawności obu rąk,

  • użytkowanie sprzętu biurowego (np. drukarka, kserokopiarka, niszczarka),

  • zadania wykonywane w siedzibie oraz poza siedzibą Urzędu.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • stanowisko pracy znajduje się na  parterze budynku,

  • stanowisko pracy wyposażone jest w meble biurowe dostosowane do wymagań określonych dla stanowisk administracyjno-biurowych z obsługą komputera,

  • oświetlenie sztuczne i naturalne,

  • stanowisko pracy nie jest dostosowane do potrzeb osób niedowidzących, niewidomych oraz niesłyszących i głuchoniemych,

  • węzeł sanitarny nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych ruchowo,

  • występują bariery architektoniczne: budynek jest jednopiętrowy, brak windy,

  • budynek nie posiada podjazdu dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach,

  • szerokość głównych drzwi wejściowych, drzwi wewnętrznych oraz ciągów komunikacyjnych na parterze jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych,

  • przed budynkiem urzędu jest wyznaczone miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej ruchowo.

Zakres zadań

  • Wykonuje audyty środków pochodzących z Unii Europejskiej oraz innych źródeł zagranicznych, opracowuje wyniki tych audytów
  • Opracowuje projekty protokołów z audytu, podsumowań ustaleń, sprawozdań oraz innych dokumentów niezbędnych podczas prowadzenia czynności i wystąpień do jednostek podlegających badaniu
  • Sporządza dokumentację roboczą z przeprowadzonych czynności
  • Wykonuje kontrole transakcji (ex-post)

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • Znajomość podstawowych przepisów z zakresu prawa unijnego i krajowego dotyczącego funduszy strukturalnych oraz pomocy finansowej z UE i innych źródeł zagranicznych, finansów publicznych, rachunkowości oraz zamówień publicznych
  • znajomość ustawy o krajowej Administracji Publicznej
  • Dokonywanie interpretacji i wykładni przepisów prawa
  • Umiejętność wyciągania wniosków i proponowania rozwiązań
  • Umiejętność skutecznej komunikacji
  • Umiejętność pracy w zespole
  • W jednostkach organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej może być zatrudniona albo pełnić służbę osoba, która nie pełniła służby zawodowej ani nie pracowała w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 1633), ani nie była ich współpracownikiem
  • Posiadanie obywatelstwa ukraińskiego – dotyczy obywateli Ukrainy, przebywających legalnie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub których pobyt na tym terytorium jest uznawany za legalny na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego albo obywatelstwa innego państwa Unii Europejskiej albo obywatelstwa innego państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego posiadają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość jednego z podstawowych języków roboczych KE (angielski, niemiecki, francuski)