Newest jobs

Zobacz więcej ofert pracy

Swipe left or right
to go to next or previous job

Ekspert ds. modeli ryzyka kredytowego

ING Bank Śląski S.A.

Katowice

101 days ago

Miejsce pracy: Katowice
Nr ref.: AŚ/SC/PR/02/2019/11

Forma zatrudnienia: umowa o pracę

Twoje zadania:
  • Realizacja procesów budowy, wdrażania, monitorowania oraz rozwoju modeli ryzyka kredytowego (regulacyjne, aplikacyjne, decyzyjne, wsparcia, itp.)
  • Rozwijanie metodologii budowy i monitorowania modeli ryzyka kredytowego zgodnie z wymaganiami organów nadzorczych i wewnętrznymi standardami Banku i Grupy ING
  • Budowa zaawansowanych analitycznie modeli, dotyczących zachowań klientów w różnych scenariuszach i ich wpływu na ryzyko kredytowe (dane behawioralne, zewnętrzne bazy, BIK, Stress Testy)
  • Tworzenie szczegółowej dokumentacji modeli i procedur wewnętrznych związanych z bieżącym funkcjonowaniem modeli,
  • Rekomendowanie i wspieranie rozwoju strategii kredytowych opartych na budowanych modelach
  • Przygotowywanie niestandardowych analiz ryzyka kredytowego na potrzeby wsparcia rozwoju sprzedaży produktów bankowych
  • Określanie wymagań do modyfikacji systemów informatycznych Banku oraz nadzór i koordynacja wdrażania zaproponowanych zmian
  • Automatyzacja procesów zarządzania ryzykiem kredytowym oraz procesów związanych z zarządzaniem danymi i modelami
Nasze oczekiwania:
  • Wykształcenie wyższe na kierunku matematyka/statystyka, ekonomia lub informatyka
  • Minimum 5 lat doświadczenia w pracy w banku, innej instytucji finansowej, doradczej lub firmie IT z branży zarządzania big data albo data science
  • Znajomość wymagań w zakresie budowy i monitorowania modeli ryzyka kredytowego wynikających z przepisów prawa i rekomendacji organów nadzoru
  • Doświadczenie w budowie i wdrażaniu modeli ryzyka kredytowego
  • Umiejętność programowania na poziomie zaawansowanym (4GL, SQL, Visual Basic, Phyton)
  • Środowisko SAS: znajomość narzędzi statystycznych i data mining; umiejętność przetwarzania danych
  • Znajomość produktów i procesów kredytowych
  • Umiejętność współpracy w różnorodnym i dynamicznym zespole; łatwość komunikacji
  • Znajomość specjalistycznego oprogramowania do obróbki dużych baz danych i badania/modelowania zachowań (np. hadoop, CRM, itp.)
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2/C1
Oferujemy Ci:
  • Stabilne warunki zatrudnienia
  • Szkolenia
    i programy rozwojowe
  • Dostęp do nowych technologii
  • Premię uzależnioną od wyników
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Pracowniczy program emerytalny
  • Pakiet sportowy
  • Kafeteryjny system benefitowy

Explore

Zasadniczym celem ING Banku Śląskiego, wynikającym z jego strategii, jest rozwijanie i umacnianie pozycji w polskim sektorze bankowym poprzez dostarczanie zintegrowanych usług finansowych oraz zachowanie charakteru banku zorientowanego na klienta. Czynnikami wspierającymi realizację zamierzonych celów jest współpraca z Grupą ING, stosowanie nowoczesnej technologii, rozbudowa kanałów dystrybucji i świadczenie wysokiej jakości usług. Strategia rozwoju bankowości detalicznej zakłada świadczenie zintegrowanych usług finansowych, doskonalenie sprzedaży wiązanej i konserwatywne podejście do ryzyka. Klienci ING Banku Śląskiego mają dostęp do usług Banku 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Get to know the position: Specjalista ds. Ryzyka i Analiz

Specjalista do spraw ryzyka i analiz jest jednym z członków zespołu, powołanego do realizowania polityki zarządzania ryzykiem w banku lub instytucji finansowej. Specjalista na podstawie posiadanej wiedzy i doświadczenia analizuje planowane przedsięwzięcia pod kątem zminimalizowania potencjalnego ryzyka finansowego, z nim związanego. Specjaliści do spraw ryzyka i analiz opracowują wewnętrzne regulacje i procedury, mające zapewnić ...
Specjalista ds. Ryzyka i Analiz Job Specjalista ds. Ryzyka i Analiz

Search jobs by:

Dolnośląskie:
Wrocław (710)
Wałbrzych (66)
Legnica (97)
Kujawsko-pomorskie:
Bydgoszcz (281)
Toruń (142)
Lubelskie:
Lublin (255)
Chełm (37)
Lubuskie:
Łódzkie:
Małopolskie:
Kraków (793)
Tarnów (92)
Nowy Sącz (79)
Mazowieckie:
Warszawa (2098)
Radom (175)
Płock (98)
Opolskie:
Opole (254)
Nysa (62)