Najnowsze oferty pracy

  • Programista aplikacji internetowych Angular

    Mergesoft sp. z o.o.   Poznań    praca hybrydowa / stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat   9 000 - 14 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    23 godz.
    Zakres obowiązków: opracowywanie i implementacja logiki biznesowych aplikacji internetowych w zakresie odbierania i prezentowania danych oraz obsługi formularzy wprowadzania i edycji danych, implementacja wizualnych elementów aplikacji internetowych, tworzenie interaktywnych elementów...
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Front-end Developer Warszawa
Full Stack Developer – Team Fixed

T-Mobile Polska S.A.
Warszawa
praca stacjonarna
1161 dni temu
Warsaw
What will you do?

T-Mobile Poland is developing suite of microservices dedicated to Partner integration and used in process of buying and managing services provided to T-Mobile’s customers. As a member of this team you can be among Digital Frontrunners in T-Mobile, working on new microservice and cloud-based solutions, transforming IT Landscape in one of the biggest Telcos in Poland. You can join team of skilled and self-motivated specialists with end-to-end product responsibility that is working in Agile environment, using the Spotify Engineering Culture approach.

Responsibilities:
  • Implementing your vision of modern microservice application (both in backend and frontend), driven by business needs provided in User Stories
  • Maintaining post-implementation application services (DevOps) and creating new functionalities for already existing modules
  • Participating in SCRUM events and daily life of the unit (sharing knowledge, exchanging ideas, working on improving toolset available) Providing support to end-users (advice, guidance, assistance and training)
  • Participation in deployments processes and Release cycle (bi-weekly release train approach)
If you:
  • Are a quick learner with an ambitious and results driven personality
  • Have an analytical thinking, positive energy, proactivity, „I can do” attitude
  • Have an ability to work effectively in a team and knowledge of Agile practices
  • Have an experience in working with microservice and cloud-based solutions
  • Have a Domain Driven Development and Test Driven Development mindset
  • Have a solid knowledge of UX principles and focus on implementing clean, effective, UI/UX-driven web and mobile interfaces

Technologies:

  • JavaScript 2/3
  • Angular8 2/3
  • Java 8+ 2/3
  • Spring 2/3
  • Maven 2/3
  • HTML5 3/3
  • CSS3 1/3
  • REST 1/3
  • SQL/noSQL 2/3

Nice to have:

  • Docker
  • Kubernetes
  • SOAP
We are offering:
  • Opportunity to remote working
  • Private Medical Care on favourable terms
  • Free parking spot
  • Long-term cooperation based on B2B contract
  • Working with variety of technologies and using high-tech tools
  • and more...

Poznaj

Dlaczego warto?

Dzisiaj T-Mobile to jedna z najsilniejszych marek telekomunikacyjnych. Dzięki naszej pasji i zaangażowaniu tworzymy silną firmę dla naszych klientów, dostawców i partnerów biznesowych.

Nasz zespół to 4.000 profesjonalistów z różnych obszarów biznesowych, którzy codziennie pracują nad zadowoleniem ponad 10 mln klientów.

Świadczymy nie tylko usługi z zakresu telefonii komórkowej. Oferujemy również usługi mobilne z wykorzystaniem najnowszych technologii. Jako jedni z pierwszych udostępniamy na rynku 5G, dzięki której podążamy w kierunku nowej jakości - bez ograniczeń komunikacyjnych. Dzięki kilkunastu Data Center, mamy możliwość zapewnienia całego spektrum usług ICT a nasze usługi chmurowe, skutecznie wspierają ochronę przed dzisiejszymi cyberzagrożeniami.

Proces rekrutacji

Krok zbieranie_aplikacji Zaaplikuj
Krok ikona spotkanie Poznajmy się
Krok ikona propozycja wspolpray Dołącz do nas