Zobacz więcej ofert pracy

Funkcjonariusz Policji

Komenda Stołeczna Policji
Warszawa
specjalista (mid)
pełny etat
umowa o pracę
praca mobilna
28 dni temu
Miejsce pracy: Warszawa
Zakres obowiązków:
Ogólny zakres obowiązków wynika z zadań Policji określonych w art. 1 pkt 2 ustawy z dn. 6 kwietnia 1990 r. o Policji, tj.:
  • ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra;
  • ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych oraz w środkach publicznego transportu i komunikacji publicznej, w ruchu drogowym i na wodach przeznaczonych do powszechnego korzystania;
  • inicjowanie i organizowanie działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi;
  • wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców.
Miejsce wykonywania służby:
  • Komenda Stołeczna Policji
  • Komenda Rejonowa Policji Warszawa I,
  • Komenda Rejonowa Policji Warszawa II,
  • Komenda Rejonowa Policji Warszawa III,
  • Komenda Rejonowa Policji Warszawa IV,
  • Komenda Rejonowa Policji Warszawa V,
  • Komenda Rejonowa Policji Warszawa VI,
  • Komenda Rejonowa Policji Warszawa VII,
  • Komenda Powiatowa Policji w Legionowie,
  • Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie,
  • Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim,
  • Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim,
  • Komenda Powiatowa Policji w Wołominie,
  • Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim,
  • Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie,
  • Komenda Powiatowa Policji w Otwocku,
  • Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z/s w Starych Babicach.
Rodzaj umowy: mianowanie

Wynagrodzenie od 4 534,93 PLN. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od grupy zaszeregowania, stanowiska służbowego oraz od posiadanej wysługi lat, a w szczególności:
  • na stanowisku kursanta: przed ukończeniem 26. roku życia wynagrodzenie wynosi: 4843,93 zł NETTO, po ukończeniu 26. roku życia: 4534,93 zł NETTO;
  • na stanowisku policjanta po ukończeniu kursu podstawowego: przed ukończeniem 26. roku życia wynagrodzenie wynosi: 6127,03 zł NETTO, po ukończeniu 26. roku życia - 5649,03 zł NETTO;
  • na stanowisku funkcjonariusza służącego w oddziałach prewencji: przed ukończeniem 26. roku życia wynagrodzenie wynosi: 6582,03 zł NETTO, po ukończeniu 26. roku życia - 6044,03 zł NETTO.
Funkcjonariusz pełni służbę:
  • w trybie 8-godzinnym (trzy zmiany),
  • w trybie 12-godzinnym (dwie zmiany).
  • praca również w soboty, niedziele i święta.
Wymagania:
  • posiadanie polskiego obywatelstwa,
  • posiadanie nieposzlakowanej opinii,
  • nie bycie skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzystanie z pełni praw publicznych,
  • posiadanie co najmniej średniego wykształcenia,
  • posiadanie odpowiedniej zdolności fizycznej i psychicznej do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
  • dawanie rękojmi zachowania tajemnicy stosowania do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
  • osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Pozostałe informacje:
  • Ogólny zakres obowiązków wynika z zadań Policji określonych w art. 1 pkt 2 ustawy z dn. 6 kwietnia 1990 r. o Policji, tj.: - ochrona życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami naruszającymi te dobra; - ochrona bezpieczeństwa i porządku publicznego, w tym zapewnienie spokoju w miejscach publicznych oraz w środkach publicznego transportu i komunikacji publicznej, w ruchu drogowym i na wodach przeznaczonych do powszechnego korzystania; - inicjowanie i organizowanie działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi; - wykrywanie przestępstw i wykroczeń oraz ściganie ich sprawców. Funkcjonariusz pełni służbę: w trybie 8-godzinnym (trzy zmiany) lub w trybie 12-godzinnym (dwie zmiany).
  • Praca również w soboty, niedziele i święta.
  • Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od grupy zaszeregowania, stanowiska służbowego oraz od posiadanej wysługi lat, a w szczególności: - na stanowisku kursanta: przed ukończeniem 26. roku życia wynagrodzenie wynosi: 4843,93 zł NETTO, po ukończeniu 26. roku życia: 4534,93 zł NETTO; - na stanowisku policjanta po ukończeniu kursu podstawowego: przed ukończeniem 26. roku życia wynagrodzenie wynosi: 6127,03 zł NETTO, po ukończeniu 26. roku życia - 5649,03 zł NETTO; - na stanowisku funkcjonariusza służącego w oddziałach prewencji: przed ukończeniem 26. roku życia wynagrodzenie wynosi: 6582,03 zł NETTO, po ukończeniu 26. roku życia - 6044,03 zł NETTO.
  • Ok. 2000 miejsc pracy w następujących lokalizacjach: - Komenda Stołeczna Policji - Komenda Rejonowa Policji Warszawa I, - Komenda Rejonowa Policji Warszawa II, - Komenda Rejonowa Policji Warszawa III, - Komenda Rejonowa Policji Warszawa IV, - Komenda Rejonowa Policji Warszawa V, - Komenda Rejonowa Policji Warszawa VI, - Komenda Rejonowa Policji Warszawa VII, - Komenda Powiatowa Policji w Legionowie, - Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie, - Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim, - Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim, - Komenda Powiatowa Policji w Wołominie, - Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, - Komenda Powiatowa Policji w Pruszkowie, - Komenda Powiatowa Policji w Otwocku lub - Komenda Powiatowa Policji dla powiatu Warszawskiego Zachodniego z/s w Starych Babicach.
  • Więcej informacji o zasadach rekrutacji można znaleźć na stronie: https://rekrutacja-ksp.policja.gov.pl/
  • Zgłoszenia: osobiste w komendach rejonowych/powiatowych lub w Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr KSP, przy al. Solidarności 126, 01-195 Warszawa.
Jesteś zainteresowana/y służbą w Policji? Lubisz pomagać innym, zdobywać nowe doświadczenia i umiejętności?

Dołącz do najlepszych i wstąp w szeregi stołecznych policjantów i policjantek! Dlaczego właśnie nasze jednostki to właściwy wybór?

NOWE WYZWANIA
Każdy dzień to nowe wyzwania w walce z przestępczością i dbaniu o bezpieczeństwo innych ludzi. Wyzwania, które często wymagają dużej determinacji, a sprostanie im daje olbrzymią satysfakcję. Ty też możesz się z nimi zmierzyć!

STABILNE ZATRUDNIENIE
Jesteśmy solidnym pracodawcą. Służba w Policji to bezpieczeństwo finansowe. To także dodatkowe świadczenia socjalne obejmujące Ciebie i Twoją rodzinę.

ROZWÓJ OSOBISTY
Lubisz kontakt z ludźmi, jazdę samochodem lub motocyklem, interesujesz się samoobroną i sportami walki, a może jesteś zapalonym motorowodniakiem? W szeregach policji masz możliwość połączenia wielu swoich pasji z zawodem.

Na początek sprawdź, jakie wymagania muszą spełnić kandydaci do służby w Policji i jak wygląda proces rekrutacji. Informacje na ten temat znajdziesz na stronie "Ty też możesz!"