Najnowsze oferty pracy

Zobacz więcej ofert pracy

Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Główna Księgowa / Główny Księgowy

IPB Polska sp. z o. o.

Oświęcim

161 dni temu

Ogłoszenie numer: 2258507, z dnia 2019-02-08

Firma włoska mieszcząca się w Oświęcimiu, specjalizująca się w konstruowaniu tłoczników oraz tłoczeniu metalu na zimno głównie dla branży motoryzacyjnej,

w związku z rozwojem poszukuje pracownika na stanowisko:

Miejsce pracy: małopolskie / Oświęcim

Opis stanowiska

  • Kierowanie i nadzór nad działem księgowości w firmie.
  • Prowadzenie pełnej księgowości spółki prawa handlowego.
  • Samodzielne sporządzanie okresowych i rocznych sprawozdań finansowych zgodnie z ustawą o rachunkowości.
  • Sporządzanie deklaracji podatkowych i statystycznych, JPK.
  • Rozliczanie podatku VAT, CIT, PIT, podatku u źródła, podatku od nieruchomości.
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych i WNIP, księgowanie umorzenia i amortyzacji.
  • Prowadzenie RMK.
  • Kalkulacja kosztów produkcji i ustalanie technicznego kosztu wytworzenia wyrobów.
  • Rozliczanie kredytów i pożyczek.
  • Przygotowywanie raportów i analiz dla potrzeb firmy.
  • Weryfikacja i kontrola płatności, nadzór nad płynnością finansową.
  • Ewidencja i księgowanie dokumentów źródłowych.
  • Rozliczanie projektów unijnych, prowadzenie dokumentacji cen transferowych.
  • Współpraca z Urzędem Skarbowym, audytorami zewnętrznymi i innymi instytucjami zewnętrznymi.

Wymagania

  • Min 4-5-letnie doświadczenie w księgowości w firmie produkcyjnej.
  • Doświadczenie w pracy z systemem klasy ERP (CDN Optima).
  • Wyższe wykształcenie (finanse, rachunkowość, ekonomia).
  • Praktyczna znajomość przepisów podatkowych .
  • Umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów z obszaru księgowości.
  • Dobra znajomość Excela.
  • Dobra znajomość języka angielskiego lub języka włoskiego.
  • Dobra organizacja pracy, systematyczność i dokładność.
  • Wysoki poziom kultury osobistej, lojalność i dyskrecja.
  • Umiejętność budowania pozytywnych relacji oraz współpracy.

Oferujemy

  • Zatrudnienie na pełny etat w oparciu o umowę o pracę.
  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności.
  • Zatrudniona osoba docelowo będzie zarządzała zespołem kilku osób.
  • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.
  • Pracę w międzynarodowym środowisku.
  • Możliwość zdobywania doświadczenia przy realizacji ciekawych i ambitnych projektów.
  • Stabilne zatrudnienie w dynamicznie rozwijającej się firmie.

Poznaj stanowisko: Główny Księgowy

Główny Księgowy jest to jedna z najważniejszych osób w firmie. Pracownik ten odpowiada za prezentowanie w sprawozdaniach - wszystkich przeprowadzonych operacji finansowych oraz za organizację, koordynację, monitorowanie i nadzór nad wszystkimi księgowymi aspektami działalności firmy, a także za pełnienie nadzoru nad przestrzeganiem prawa podatkowego w przedsiębiorstwie. Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku ...
Główny Księgowy Praca Główny Księgowy