Główna Księgowa w Departamencie Księgowości Finansowej

Noble Securities S.A.

Kraków

17 dni temu

Noble Securities SA

Dom Maklerski Noble Securities S.A. działający na polskim rynku kapitałowym od ponad 25 lat

obecnie poszukuje kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: Kraków

Zakres obowiązków:

  • Sprawowanie nadzoru i weryfikacja prawidłowości prowadzenia ksiąg rachunkowych Spółki zgodnie obowiązującymi przepisami (PSR) oraz przyjętą w Spółce polityką rachunkowości.
  • Nadzór nad zamykaniem okresów sprawozdawczych oraz sporządzanie raportów okresowych, deklaracji podatkowych dla US oraz sprawozdań dla instytucji KNF, NBP, BFG, KDPW.
  • Sporządzanie sprawozdań finansowych Spółki oraz współpraca z biegłym rewidentem wybranym do badania sprawozdania finansowego.
  • Sporządzenie jednostkowych pakietów konsolidacyjnych (MSFF) oraz raportowanie w ramach grupy kapitałowej.
  • Sporządzanie dokumentacji cen transferowych przy współpracy departamentów zajmujących się sprzedażą z podmiotami powiązanymi.
  • Sporządzanie raportów wewnętrznych.
  • Zarządzanie kilkuosobowym działem księgowości Spółki.
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi w szczególności: US, KNF, NBP, BFG, KDPW i IRGiT.
  • Współpraca z innymi departamentami Domu Maklerskiego w zakresie koniecznym do przygotowania raportów i sprawozdań, w tym ścisłe współdziałanie z Departamentem Zarządzania Ryzykiem w zakresie wyliczania wskaźników adekwatności kapitałowej.

Nasze oczekiwania

  • Wykształcenie wyższe preferowane kierunki: ekonomia, rachunkowość, finanse, podatki.
  • Co najmniej 3-5 letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w firmie inwestycyjnej lub banku.
  • Znajomość przepisów w zakresie:
  • zasad rachunkowości (PSR i MSSF),
  • przepisów podatkowych,
  • przepisów prawa związanych ze sprawozdawczością obowiązującą firmy inwestycyjne.
  • Kompetencje menadżerskie w zarządzaniu wieloosobowym zespołem.
  • Swobodna praca w MS Excel i MS Word.
  • Znajomość programu Enova będzie dodatkowym atutem.
  • Gotowość do pracy pod presją czasu.
  • Odpowiedzialność, rzetelność, terminowość, dobra organizacja pracy.
  • Duża samodzielność w wykonywaniu codziennych zadań oraz umiejętności komunikacyjne.
  • Ogromnym atutem będzie doświadczenie w pracy w firmie inwestycyjnej.

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w renomowanej firmie.
  • Możliwość ciągłego zwiększania kompetencji.
  • Ciekawą pracę pełną wyzwań o szerokim spektrum zagadnień.
  • Przyjazne środowisko pracy.
  • Prywatną opiekę medyczną z możliwością objęcia opieką medyczną Członków rodziny.
  • Kartę sportowo-rekreacyjną MultiSport w Benefit Systems.
Poznaj stanowisko: Główny Księgowy
Główny Księgowy jest to jedna z najważniejszych osób w firmie. Pracownik ten odpowiada za prezentowanie w sprawozdaniach - wszystkich przeprowadzonych operacji finansowych oraz za organizację, koordynację, monitorowanie i nadzór nad wszystkimi księgowymi aspektami działalności firmy, a także za pełnienie nadzoru nad przestrzeganiem prawa podatkowego w przedsiębiorstwie. Do zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku ...
Praca Główny Księgowy