Główny Księgowy (k/m)

PROFIT HR ALEKSANDRA KNAPCZYK

Ustroń

42 dni temu

PROFIT HR (Certyfikat 8985) to platforma usług personalnych. Specjalizujemy się w poszukiwaniu kandydatów i obsłudze Klientów niemieckojęzycznych w Polsce, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Stale poszukujemy specjalistów w różnych obszarach biznesowych znających język niemiecki i będących profesjonalistami w swojej branży. MY NIE SZUKAMY. MY ZNAJDUJEMY. Nasza baza specjalistów budowana jest na bieżąco. Współpracujemy tylko z profesjonalistami, którymi są zarówno firmy, jak i kandydaci. Rekrutacja to proces, a nie chwilowe zaspakajanie potrzeby.

 

Nasi Klienci to spółki działające i rozwijające się w środowisku międzynarodowym, pochodzące w większości z krajów niemieckojęzycznych, ale posiadamy także w naszym portfolio Klientów reprezentujących inne kraje i obszary.

 

Obecnie zapraszamy do kontaktu osoby, które chciałyby zostać przez nas znalezione i posiadające kompetencje na stanowisko Głównego księgowego/ Głównej księgowej w spółce zatrudniającej ponad 700 pracowników i działającej od wielu lat na rynku polskim i międzynarodowym w branży FMCG:

 

Główny Księgowy (k/m)
Miejsce pracy: Ustroń
Numer referencyjny: GK/U/KAT
Główne obowiązki:
 • Prowadzenie pełnej księgowości zgodnie z ustawą o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego
 • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad pracą Działu Księgowości
 • Sporządzanie jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych oraz miesięcznych raportów na potrzeby Zarządu
 • Sporządzanie i nadzór nad prawidłowością deklaracji podatkowych oraz sporządzanie sprawozdań i raportów dla instytucji zewnętrznych (m.in. ZUS, GUS)
 • Inicjowanie działań w zakresie optymalizacji procesów księgowych i organizacji działu
 • Współtworzenie wewnętrznych procedur i standardów
 • Monitorowanie zmian w przepisach prawa podatkowego oraz ich bieżące wdrażanie
 • Nadzór nad prawidłowym obiegiem, kompletowaniem i archiwizacją dokumentów księgowych
 • Weryfikacja i kontrola poprawności zapisów na kontach
 • Weryfikacja dokumentów pod względem podatkowym i rachunkowym
 • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, banki, audytorzy, kontrahenci), Zarządem, Właścicielami i Współpracownikami
Wymagania:
 • Wykształcenie wyższe kierunkowe
 • Minimum 5-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku (preferowane w przedsiębiorstwie produkcyjnym)
 • Bardzo dobra, praktyczna znajomość aktualnych przepisów podatkowych VAT i CIT, ustawy o rachunkowości i innych odpowiednich przepisów prawa
 • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (w tym Excel)
 • Znajomość obsługi systemów ERP (znajomość systemu Comarch XL będzie dodatkowym atutem)
 • Terminowość, rzetelność, skrupulatność i odpowiedzialność
 • Umiejętność organizacji pracy własnej i zespołu, komunikatywność i zdolność analitycznego myślenia
 • Otwartość na konsekwentne poszerzanie wiedzy
Oferujemy:
 • Stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
 • Możliwość rozwoju zawodowego
 • Atrakcyjne wynagrodzenie
 • Pakiet socjalny.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji w języku polskim klikając w przycisk aplikowania. Skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami. Prosimy o zawarcie w CV

 

 APLIKUJ TERAZ 

 

KLAUZULA INFORMACYJNA- REKRUTACJA – kandydaci, osoby zainteresowane pośrednictwem pracy świadczonym przez Spółkę
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest PROFIT HR Aleksandra Knapczyk z siedzibą w Katowicach (40-750), przy ul. Hierowskiego 52.
2) osobą kontaktową w sprawach ochrony danych osobowych w PROFIT HR Aleksandra Knapczyk jest Inspektor Danych osobowych  dostępny pod adresem e-mail: iod@audyt-doradztwo.pl 
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji procesu rekrutacji na podstawie art. 6 ust 1 pkt b i art. 9 ust. 2 pkt a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
4) odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą pracownicy działu HR administratora danych, inne agencje pośrednictwa pracy oraz kontrahenci i klienci administratora, z którymi administrator zawarł umowy w zakresie pośrednictwa pracy.
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny na potrzeby rekrutacji, oraz później, przez okres 5 lat na potrzeby przyszłych rekrutacji. Po upływie tego okresu dane zostaną usunięte.
6) posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem;
7) ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;
8) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, a konsekwencją niepodania danych osobowych będzie niemożność uczestniczenia w procesach rekrutacyjnych prowadzonych przez Spółkę.
9) Pana/Pani dane nie będą przetwarzane w formie profilowania.

ZGODA
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez PROFIT HR Aleksandra Knapczyk z siedzibą w Katowicach (40-750), przy ul. Hierowskiego 52, moich danych osobowych, w celu prowadzenia przez Spółkę procesów rekrutacyjnych, zgodnie z wymogami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Ponadto oświadczam, iż zostałem poinformowany o możliwości wycofania udzielonej zgody w każdym momencie oraz o tym, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.”

Poznaj

PROFIT HR ALEKSANDRA KNAPCZYK

PROFIT HR ( Certyfikat 8985) to platforma usług personalnych. Specjalizujemy się w poszukiwaniu kandydatów i obsłudze Klientów niemieckojęzycznych w Polsce, Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Stale poszukujemy specjalistów w różnych obszarach biznesowych będących profesjonalistami w swojej branży. MY NIE SZUKAMY. MY ZNAJDUJEMY. Nasza baza specjalistów budowana jest na bieżąco. Współpracujemy tylko z profesjonalistami, którymi są zarówno firmy, jak i kandydaci. Nasi Klienci to spółki działające i rozwijające się w środowisku międzynarodowym, pochodzące w większości z krajów niemieckojęzycznych, ale posiadamy także w naszym portfolio Klientów polskich, kooperujących poza granicami naszego kraju.

Chief Accountant, tłumaczony także w języku polskim jako główny księgowy, to osoba odpowiedzialna za całokształt formalności finansowych w obrębie firmy lub przedsiębiorstwa. Jako bezpośredni zwierzchnik działu księgowości, chief accountant sprawuje nadzór i kontrolę nad poprawnym realizowaniem zadań podległego personelu. Bada zgodność przeprowadzanych i księgowanych operacji z powszechnie obowiązującymi w tym zakresie ...
Praca Główny Księgowy (Chief Accountant)