Praca Skoczów

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 324

 • Kierowca międzynarodowy

  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat   10 500 - 14 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko
  3 godz.
 • Duty Manager

  ManpowerGroup   śląskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Katar
  kierownik/koordynator / menedżer  aplikuj szybko
  6 godz.

Praca w Skoczowie

Skoczów to miasto znajdujące się w południowej części Polski, w województwie śląskim i powiecie cieszyńskim – w granicach historycznej krainy Śląska Cieszyńskiego. 

Jest to miejscowość o średniowiecznym rodowodzie, w której można znaleźć ciekawe zabytki. Otaczające rynek stare kamienice, reprezentacyjny ratusz z XVII wieku, stare budowle sakralne – XIX-wieczny kościół ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy i XVIII-wieczny Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – nadają charakterystycznych rysów tej miejscowości. Warto zauważyć, że Skoczów to także ośrodek religijny dla dwóch wyznań – kościołów rzymskokatolickiego oraz luterańskiego. 

Jak z kolei wygląda rynek pracy oraz życie gospodarcze w tej okolicy? Czytaj dalej i poznaj społeczno-gospodarczą charakterystykę Skoczowa. 

 

 

 

 

 

Skoczów – Skoczów - liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Liczba mieszkańców Skoczowa wynosi około 14,5 tys. osób. Miejscowość rozciąga się na powierzchni 9,85 kilometra kwadratowego. Gęstość zaludnienia jest tu zatem stosunkowo wysoka, przekracza 1477 osób na kilometr kwadratowy. 

Skoczów ma przypisany kod pocztowy 43-430 i numer kierunkowy (+48) 33. Tutejsze samochody są rejestrowane z pierwszymi literami SCI. 

Skoczowa na mapie Polski należy szukać przy granicy z Czechami i nieopodal granicy ze Słowacją, na zachód od Bielsko-Białej – centra obu miast dzieli około 20 kilometrów. W pobliżu Skoczowa znajdują się też takie miejscowości jak Cieszyn (oddalony o 14 kilometrów), Jastrzębie-Zdrój (dystans 25 kilometrów), Czechowice-Dziedzice (w odległości 22 kilometrów), Szczyrk (również oddalony o 22 kilometry), Ustroń (dystans 10 kilometrów), czy Wisła (20 kilometrów). Ze Skoczowa do czeskiej Ostrawy jest 45 kilometrów – to właśnie tam znajduje się najbliższy międzynarodowy port lotniczy. Ten położony w Katowicach-Pyrzowicach jest nieco dalej – w odległości 88 kilometrów. 

Miasteczko stanowi ważny węzeł komunikacyjny – przecina się tu droga ekspresowa S52 oraz droga krajowa nr 81. Te dwie trasy, a także przechodzące przez miasto drogi wojewódzkie, powiatowe i gminne zapewniają sprawną komunikację w regionie. To istotny atut, szczególnie w kontekście poszukiwania posady – łatwy dojazd do okolicznych miejscowości poszerza rynek pracy, sprzyja podejmowaniu zatrudnienia poza miejscem zamieszkania. 

Skoczów stanowi centrum administracyjne – siedzibę mają w nim władze miasta oraz miejsko-wiejskiej gminy Skoczów. 

 • Urząd Miejski w Skoczowie
  Adres: Rynek 1, 43-430 Skoczów
  Telefon: 33 853 38 54

Z kolei instytucją rynku pracy obejmującą Skoczów jest PUP w Cieszynie:

 • Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie
  Adres: Plac Wolności 6, 43-400 Cieszyn
  Telefon: 33 851 49 91

Rynek pracy, oferty pracy – Skoczów

Skoczów stanowi ważny ośrodek gospodarczy w powiecie – rozwijany jest tu w szczególności przemysł motoryzacyjny. Zgodnie z rejestrem REGON (stan na koniec września 2020 r.) w Skoczowie funkcjonują łącznie 1603 podmioty gospodarki narodowej. Najliczniejsze są te zajmujące się handlem lub naprawą pojazdów (378), na drugim miejscu znajdują się przedsiębiorstwa budowlane (196), a na trzecim zakłady przetwórstwa przemysłowego (157). Wiele podmiotów w czasie rejestracji działalności wskazało także sekcje PKD: pozostałe usługi (148) oraz działalność profesjonalna, naukowa i techniczna (145). 

Czy trudno dostać w Skoczowie pracę? Z uwagi na dużego pracodawcę z branży motoryzacyjnej, etaty czekają przede wszystkim na specjalistów o wykształceniu technicznym, mechaników, osoby z uprawnieniami do obsługi różnego rodzaju maszyn wykorzystywanych przy obróbce metali i w produkcji przemysłowej. 

Niemniej zapotrzebowanie rynku pracy w obrębie powiatu jest bardziej różnorodne. Ważną wskazówkę stanowią wyniki badania Barometr zawodów, wykonywanego co roku na polecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W 2020 r. w powiecie cieszyńskim zanotowano listę kilkudziesięciu zawodów deficytowych. Luki kadrowe zauważalne są między innymi w branżach:

 • IT – potrzebni są administratorzy stron internetowych, graficy komputerowi, technicy informatycy, 
 • finansowej i administracji – za mało jest pracowników ds. finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych, pracowników ds. rachunkowości i księgowości, recepcjonistów i rejestratorów, samodzielnych księgowych, specjalistów administracji publicznej, specjalistów ds. zarządzania zasobami ludzkimi i rekrutacji, 
 • handlowej – propozycje pracy czekają na pracowników sprzedaży internetowej, przedstawicieli handlowych, sprzedawców i kasjerów, 
 • transportowej – poszukiwani są listonosze i kurierzy, kierowcy autobusów, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych, magazynierzy, zaopatrzeniowcy i dostawcy. 

Ponadto bardzo duże braki kadrowe dotyczą produkcji przemysłowej, budownictwa, opieki zdrowotnej, motoryzacji, gastronomii i innych dziedzin działalności. 

Trudności ze znalezieniem w tym powiecie zatrudnienia mogą mieć z kolei fotografowie, filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy. 

Szukaj pracy w mieście