Praca Cieszyn

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 253

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   śląskie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  12 godz.
 • Monter rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   śląskie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  12 godz.

Praca w Cieszynie

Cieszyn to miasto przygraniczne znajdujące się w południowej Polsce, w województwie śląskim. Jest siedzibą władz powiatu cieszyńskiego. Przez miejscowość przepływa rzeka Olza, wyznaczająca w tym miejscu granicę państwa. Cieszyn prawobrzeżny leży na terenie Czech. 

Miasto stanowi ośrodek gospodarczy i kulturalny, przyciąga także turystów. Może poszczycić się bardzo długą historią. Przez wieki ścierały się tu wpływy kilku narodowości, a także różnych wyznań. Do dziś zachwycają cieszyńskie zabytki, a do spędzania czasu na świeżym powietrzu zachęcają rezerwaty przyrody – Lasek Miejski nad Olzą, Kopce i Lasek Miejski nad Puńcówką. Przez miasto przebiegają także szlaki trekkingowe i rowerowe. 

Cieszyn - zabytki w centrum miasta

Cieszyn to zielone, pełne uroku miasto, które ma wiele do zaoferowania. Jak wygląda tutejsza sytuacja gospodarcza oraz możliwości rozwoju zawodowego? Czytaj dalej i sprawdź, jakie są szanse na znalezienie w Cieszynie pracy. 

Cieszyn – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Cieszyn to ośrodek administracyjny. Znajduje się tu siedziba władz miasta, a także powiatu cieszyńskiego. Prezydent miasta, rada miejska i inne organy rezydują w Urzędzie Miejskim w Cieszynie – adres: Rynek 1, 43-400 Cieszyn, tel. 33 4794 200. Z kolei cieszyńskie Starostwo Powiatowe ma siedzibę przy ul. Bobreckiej 29, 43-400 Cieszyn (tel. 33 477 71 44).

Liczba mieszkańców Cieszyna wynosi około 33,5 tys. osób. Miasto zajmuje powierzchnię 28,61 kilometra kwadratowego. Obowiązują tu kod pocztowy 43-400, numer kierunkowy (+48) 33, oznaczenie rejestracji pojazdów – SCI. 

Populacja powiatu cieszyńskiego wynosi blisko 178,2 tys. osób. Obszar ten, graniczący zarazem z Czechami, jak i ze Słowacją, rozciąga się na powierzchni liczącej 730,29 kilometra kwadratowego. W obrębie powiatu znajdują się miasta: Cieszyn, Wisła i Ustroń, Skoczów, Strumień, a także ponad trzydzieści wsi. 

Miasto przyciąga turystów. Ci przyjeżdżają chętnie do miasta z jednej strony po to, by zwiedzić zabytki Cieszyna, a z drugiej traktują cieszyn jako punkt wypadowy po okolicznych górach. 

Do najważniejszych atrakcji Cieszyna należą:

 • Góra Zamkowa z Wieżą Piastowską, pałacem Habsburgów i innymi zabytkami, a także ogrodem angielskim, w którym znajdują się rzeźby, pomniki przyrody;
 • kościół św. Marii Magdaleny, 
 • kościół św. Jerzego, 
 • kościół św. Trójcy, 
 • Muzeum Śląska Cieszyńskiego, 
 • Studnia Trzech Braci, 
 • zabudowa rynku. 

Samo miasto Cieszyn jest zielone, a tutejsze rezerwaty i parki zachęcają do spacerów, na przykład szlakiem śródmiejskich tras spacerowych, spacerową trasą Borecką i innymi.  W okolicy rozciągają się z kolei między innymi Międzynarodowy Szlak Rowerowy Greenways Kraków – Morawy – Wiedeń, Główny Karpacki Szlak Rowerowy. Z Cieszyna jest też niedaleko do Ostrawy, Opawy i innych czeskim miejscowości. 

Rynek pracy, oferty pracy – Cieszyn 

O możliwościach zatrudnienia w obrębie powiatu świadczą między innymi wyniki badania Barometr zawodów. Jest to prognoza zapotrzebowania na rynku pracy, wykonywana dla wszystkim powiatów i województw w Polsce na zlecenie resortu pracy. W 2020 r. w powiecie cieszyńskim zanotowano bardzo długą, obejmującą kilkadziesiąt pozycji, listę zawodów deficytowych. 

Braki kadrowe dotyczą między innymi branż:

 • technologicznej (za mało jest mających kwalifikacje i chętnych do podjęcia zatrudnienia administratorów stron internetowych, grafików komputerowych, techników informatyków), 
 • budowlanej (poszukiwani są betoniarze i zbrojarze, brukarze, cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, kamieniarze, monterzy instalacji budowlanych, monterzy konstrukcji metalowych, murarze i tynkarze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, robotnicy budowlani, technicy budownictwa), 
 • maszynowej i motoryzacji (oferty czekają na blacharzy i lakierników samochodowych, elektryków, elektromechaników i elektromonterzy, mechaników maszyn i urządzeń, mechaników pojazdów samochodowych, techników mechaników),
 • produkcji i przetwórstwa przemysłowego (potrzebni są wykwalifikowani operatorzy maszyn do produkcji wyrobów chemicznych, operatorzy maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, operatorzy obrabiarek skrawających, pracownicy ds. jakości, pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych, pracownicy przetwórstwa metali, pracownicy przetwórstwa spożywczego, robotnicy obróbki drewna i stolarze, robotnicy obróbki skóry, specjaliści ds. organizacji produkcji, ślusarze), 
 • handlowej (firmy szukają pracowników sprzedaży internetowej, przedstawicieli handlowych, sprzedawców i kasjerów, zaopatrzeniowców, dostawców, magazynierów), 
 • gastronomii (luka kadrowa dotyczy także cukierników, kelnerów i barmanów, kucharzy, piekarzy, pomocy kuchennych, szefów kuchni).

Warto sprawdzić pełen wykaz zawodów deficytowych. Z kolei w nadwyżce w powiecie cieszyńskim są filozofowie, historycy, politolodzy i kulturoznawcy, a także fotografowie. 

PUP Cieszyn

W znalezieniu zatrudnienia w mieście pomaga:

Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie
Adres: Plac Wolności 6, 43-400 Cieszyn
Telefon: 33 851 49 91

We wrześniu 2020 r. w jego rejestrze znajdowało się 3785 osób, czyli o 98 mniej niż w sierpniu 2020 r. (3883 bezrobotnych). Również stopa bezrobocia w powiecie wykazuje tendencję malejącą oraz jest niższa od średniej krajowej. 

Zgodnie z informacją PUP w Cieszynie stopa bezrobocia w sierpniu 2020 r. wyniosła:

 • Polska – 6,1%,
 • województwo śląskie – 4,8%,
 • powiat cieszyński – 5,5%.

Prognozowana stopa bezrobocia we wrześniu w powiecie cieszyńskim – 5,4%.