Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Główny księgowy

Internet Mall Polska Sp. z o.o.
Warszawa
praca stacjonarna
5923 dni temu

Ogłoszenie numer: 40604, z dnia 2008-02-26

Internet Mall Polska Sp. z o.o. w związku z dynamicznym rozwojem na rynku polskim poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko „Główny księgowy”. Jesteśmy częścią międzynarodowej firmy działającej na rynkach: czeskim, słowackim, węgierskim, polskim i niemieckim. Firma działa w w/w krajach jako galeria internetowa sprzedająca dobra konsumpcyjne różnego zastosowania np. produkty z branży AGD, RTV, fitness i outdoor oraz wiele innych.

Miejsce pracy: Warszawa

Nr Ref.: GK/2008

Opis stanowiska

  • wspieranie kluczowych decyzji dotyczących działalności firmy poprzez dostarczanie zarządowi aktualnej rzetelnej informacji o stanie finansowym firmy, odstępstwach od zaplanowanego budżetu, prognoz krótko-, średnio- i długoterminowych oraz spodziewanych zmianach w stosunku do wyznaczonych celów finansowych,
  • organizacja, koordynacja, monitorowanie i nadzór nad wszystkimi księgowymi aspektami działalności firmy,
  • dbanie o zgodne z polityką firmy prowadzenie dokumentacji księgowej,
  • dostosowywanie systemu księgowego firmy do aktualnych wymogów prawnych. Zakres obowiązków
  • opracowuje i modyfikuje plan kont,
  • kontroluje dekretowanie i wprowadzanie danych do systemu księgowego,
  • kontroluje poprawność deklaracji podatkowych i ZUS,
  • kontroluje system wypłat stałych wynagrodzeń pracowniczych, premii oraz zwrotów kosztów związanych z wykonywaniem pracy np. delegacje oraz tzw. fundusze reprezentacyjne,
  • nadzoruje administrację środków pieniężnych dostępnych w kasie,
  • kontroluje dokumentację transakcji finansowych np. spłaty długów i wierzytelności, przepływy gotówkowe, transfery środków do rezerwy etc.,
  • przeprowadza kontrole kosztów działalności firmy,
  • nadzoruje prowadzenie rachunku kosztów i wyników, zysków i strat,
  • odpowiada za wewnętrzną rewizję ksiąg,
  • nadzoruje tworzenie bilansu rocznego,
  • przygotowuje roczne sprawozdanie budżetowe dla kierownictwa firmy oraz inne niestandardowe raporty na życzenie zarządu.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne, preferowane finanse i rachunkowość,
  • kilkuletnie doświadczenie w księgowości na stanowisku kierowniczym,
  • bardzo dobra znajomość aktualnych regulacji ZUS, ubezpieczeń społecznych oraz prawa podatkowego,
  • praktyczna wiedza z zakresu zarządzania finansami,
  • bardzo dobra znajomość specjalistycznych aplikacji księgowo-finansowych,
  • dobra znajomość języka angielskiego.

Oferujemy

  • Umowę o pracę,
  • Wynagrodzenie do indywidualnych negocjacji uzależnione od stopnia doświadczenia i umiejętności reprezentowanych przez kandydata.