Ministerstwo Finansów w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Główny specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 131390
Warunki pracy
Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- Praca administracyjno-biurowa, obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie
- Nietypowe godziny pracy (w tym dyżury)
- Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
- Zagrożenie korupcją
- Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz
Zakres zadań
- Opracowuje projekty aktów prawnych z zakresu cen transferowych oraz prowadzi prace legislacyjne związane z tematyką cen transferowych i podmiotów powiązanych.
- Prowadzi uzgodnienia wewnętrznych i zewnętrznych aktów prawnych oraz uczestniczy w pracach sejmowych i senackich.
- Analizuje i opiniuje akty prawne, projekty aktów prawnych i innych dokumentów - w tym przygotowywanych przez instytucje Unii Europejskiej i OECD.
- Współpracuje z innymi departamentami Ministerstwa Finansów oraz organami podatkowymi w zakresie oceny funkcjonowania przepisów w zakresie cen transferowych oraz gromadzi informacje o potrzebie dokonania zmian legislacyjnych.
- Opracowuje objaśnienia i odpowiedzi na zapytania w zakresie stosowania przepisów o cenach transferowych, w szczególności w zakresie zasady ceny rynkowej, zakresu pojęciowego definicji ustawowych z obszaru cen transferowych oraz metod weryfikacji cen
- Analizuje legislację międzynarodową w zakresie cen transferowych.
- Dokonuje przeglądu i analizy orzecznictwa sądów administracyjnych zakresie cen transferowych.
- Organizuje konsultacje podatkowe i inne formy współpracy ze środowiskiem naukowym, eksperckim oraz przedstawicielami przedsiębiorców w zakresie cen transferowych.
Wymagania niezbędne
wykształcenie: wyższe magisterskie na kierunku prawo lub ekonomia lub zarządzanie lub finansedoświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze prawa podatkowego lub ekonomii lub finansów
- Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodne posługiwanie się językiem, również przy tworzeniu wypowiedzi pisemnych w zakresie realizowanych zadań
- Znajomość problematyki dotyczącej cen transferowych
- Znajomość wytycznych OECD w sprawie cen transferowych dla przedsiębiorstw wielonarodowych oraz administracji podatkowych
- Znajomość zagadnień prawa podatkowego i gospodarczego
- Znajomość zasad techniki legislacyjnej
- Znajomość programu Word i Excel na poziomie zaawansowanym
- Umiejętność analizowania informacji
- Umiejętność wyciągania wniosków i proponowania rozwiązań
- Umiejętność argumentowania
- Umiejętność precyzyjnego formułowania pisemnych i ustnych wypowiedzi
- Umiejętność współpracy w zespole
- Niepełnienie służby zawodowej ani niepracowanie w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (D. U. z 2023 r. poz. 342, 497 i 1195), ani niebycie ich współpracownikiem – dotyczy kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r.
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe