Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor ochrony danych osobowych (IODO)

Caritas Polska
Warszawa, Wola
specjalista mid / senior / ekspert / menedżer
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna
560 dni temu

Caritas Polska jest największą organizacją społeczno-charytatywną działającą z ramienia Konferencji Episkopatu Polski, która niesie profesjonalną wielowymiarową pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Będąc ich głosem i rzecznikiem, Caritas Polska odwołuje się do wyraźnie zdefiniowanych wartości ewangelicznych, które wyznaczają kryteria oceny rzeczywistości społecznej i odpowiednie zasady działania: dobra wspólnego, solidarności i miłości. Ponadto prowadzi kampanie społeczne w obszarze wolontariatu, ekologii integralnej, pomocy humanitarnej i rozwojowej; działania formacyjne, programy pomocy zagranicznej (doraźnej i rozwojowej).

Miejsce pracy: Warszawa, Wola
Twój zakres obowiązków:
  • Bieżące wsparcie i doradztwo w obszarze RODO dla pracowników i osób współpracujących;
  • Analiza i opiniowanie umów, wewnętrznych aktów prawnych i innych dokumentów, konsultowanie klauzul związanych z przetwarzaniem danych;
  • Współpraca przy opracowywaniu, wdrożeniu i aktualizacji dokumentacji ochrony danych osobowych, w zakresie jej zgodności z przepisami prawa powszechnie obowiązującego;
  • Współpraca z organem nadzorczym;
  • Analiza i raportowanie wszelkich naruszeń ochrony danych osobowych;
  • Monitorowanie przestrzegania m.in. przepisów ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, innych przepisów o ochronie danych oraz polityki z tym związanej;
  • Budowanie świadomości pracowników w kontekście RODO, w tym przeprowadzania szkoleń;
  • Wykonywanie audytów w zakresie przetwarzania danych osobowych;
  • Prowadzenie wszystkich niezbędnych rejestrów oraz ewidencji wydawanych upoważnień do przetwarzania danych osobowych;
  • Monitorowanie i wdrażanie wszelkich zmian w przepisach RODO;
  • Ścisła współpraca z prawnikiem organizacji oraz wybranymi kancelariami.
Nasze wymagania:
  • Wykształcenie wyższe w obszarze ochrony danych osobowych potwierdzone certyfikatem lub zaświadczeniem, preferowane kierunki: prawo lub administracja;
  • Min. 3 letnie doświadczenie na stanowisku Inspektora Ochrony Danych Osobowych;
  • Wiedza z zakresu krajowych i europejskich przepisów o ochronie danych osobowych oraz znajomość przepisów RODO;
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
  • Bardzo dobra organizacja pracy, rzetelność i samodzielność;
  • Komunikatywność i otwartość na współpracę z innymi;
Mile widziane:
  • Znajomość specyfiki organizacji pozarządowych w obszarze RODO (doświadczenie w NGO będzie dużym atutem).
Oferujemy:
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
  • Pracę z profesjonalnym i zaangażowanym zespołem;
  • Szansę tworzenia i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w Twoim obszarze zawodowym;
  • Pakiet opieki medycznej.