Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Windykacji i Restrukturyzacji Warszawa
Inspektor / Starszy Specjalista w Departamencie Zarządzania Należnościami

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Warszawa
specjalista mid / senior
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna
658 dni temu
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa powstała w 1994 r. w celu wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. Jesteśmy największą Agencją płatniczą w Europie. Zajmujemy się wdrażaniem instrumentów współfinansowanych z budżetu Unii Europejskiej oraz udzielamy pomocy ze środków krajowych. Zatrudniamy ponad 11 tys pracowników w całej Polsce. Naszym pracownikom oferujemy stałe zatrudnienie, przejrzyste zasady wynagradzania, możliwości rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji.

poszukuje kandydata do pracy na stanowisku:

Miejsce pracy: Warszawa
Nr ref.: ARiMR/DZN/81/22

Stanowisko pracy ds. dochodzenia należności Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych

Liczba poszukiwanych kandydatów/ wymiar etatu: 1 osoba/ 1 etat - umowa o pracę

Oferujemy:
  • przejrzyste zasady wynagradzania,
  • możliwości rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji,
  • pracę w największej agencji płatniczej w Europie.
Główne obowiązki:
  • Bieżące ewidencjonowanie należności w systemie finansowo-księgowym;
  • Inicjowanie działań niezbędnych do podejmowania wszelkich czynności wierzyciela w toku postępowania egzekucyjnego w ramach Funduszy Unii Europejskiej;
  • Realizacja zadań  zmierzających do odzyskania należności na drodze postępowania administracyjnego i cywilnego w ramach Funduszy Unii Europejskiej; sporządzanie projektów pism procesowych i projektów rozstrzygnięć;
  • Podejmowanie niezbędnych działań w czynnościach procesowych w postępowaniach upadłościowych, restrukturyzacyjnych w ramach Funduszy Unii Europejskiej;
  • Weryfikacja wniosków składanych przez dłużników w zakresie przygotowywania  wezwań do zapłaty, decyzji/ugód w sprawie udzielenia ulg w spłacie należności w ramach funduszy Unii Europejskiej;
  • Dokonywanie potrąceń, pomniejszeń należności ze zobowiązaniami ARiMR w ramach procesu dochodzenia należności w ramach Funduszy Unii Europejskiej;
  • Przygotowywanie dyspozycji finansowych przelewu środków odzyskanych w zakresie spraw prowadzonych przez Wydział;
  • Opiniowanie wewnętrznych i zewnętrznych aktów prawnych w zakresie należności Funduszy Unii Europejskiej oraz opracowywanie i aktualizacja procedur Wydziału;
  • Udział w pracach związanych z przygotowaniem założeń, testowaniem i doskonaleniem systemu informatycznego do obsługi należności będących w kompetencji Wydziału;
  • Przygotowanie odpowiedzi na raporty audytorów, organów kontrolnych oraz odpowiedzialność za wdrożenie rekomendacji i zaleceń pokontrolnych w zakresie kompetencji Wydziału;

Wymagania konieczne:
  • wykształcenie: wyższe /ekonomiczne, finansowe, administracyjne, prawnicze/
  • biegła znajomość pakietu MS Office,
  • co najmniej 2 letni staż pracy,
  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w administracji publicznej, bankach, jednostkach sektora finansów publicznych i innych instytucjach publicznych,
  • praktyczna znajomość zagadnień i problematyki z zakresu prawa i postępowania cywilnego, administracyjnego, oraz egzekucyjnego, finansów publicznych, zabezpieczenia i dochodzenia należności
  • znajomość przepisów ustawy z dnia 09 maja 2018r. o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wymagania pożądane:

  • odpowiedzialność, dokładność, samodzielność,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • dokładność w wykonywaniu zadań.

Poznaj