Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor weterynaryjny

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Szamotułach
Szamotuły
specjalista (mid)
praca stacjonarna
1042 dni temu
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Szamotuły
Ogłoszenie o naborze Nr 79833

Warunki pracy

praca od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00, praca w siedzibie Inspektoratu oraz na ternie powiatu szamotulskiego-kontrole terenowe (dojazdy samochodem służbowym), prowadzenie samochodu służbowego, praca na parterze budynku, stanowisko pracy wyposażone w zestaw komputerowy, uczestnictwo w naradach, szkoleniach

Zakres zadań

  • kontroluje przestrzeganie wymaganych warunków weterynaryjnych w zakresie obrotu zwierzętami, miejsc skupu i gromadzenia zwierząt, środków transportu służących do przewozu zwierząt
  • kontroluje siedziby stad w zakresie identyfikacji i rejestracji zwierząt oraz wymogów wzajemnej zgodności oraz bioasekuracji
  • prowadzi rejestr nadzorowanych podmiotów prowadzących działalność określoną w przepisach o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych zwierząt
  • prowadzi dokumentację i sprawozdawczość w zakresie zdrowia i ochrony zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych zwierząt
  • pobiera próby do celów diagnostycznych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub inne wyższe z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej,
Prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii (dotyczy aplikacji lekarzy weterynarii),
Znajomość przepisów z zakresu prawa weterynaryjnego oraz postępowania administracyjnego,
Dobra znajomość obsługi komputera, pakietu Office, programu pocztowego,
Posiadanie prawa jazdy kat. B.
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe