Praca Czarnków

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 361

 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   wielkopolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  3 godz.
 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   wielkopolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny
  3 godz.

Praca w Czarnkowie

Miasto Czarnków leży w zachodniej części Polski, w województwie wielkopolskim. Jest siedzibą administracji powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego i wiejskiej gminy Czarnków.

Miejscowość ma status gminy miejskiej. Leży na skraju Puszczy Noteckiej, nad Notecią.

Czarnków, wielkopolskie

Miasto zajmuje powierzchnię 10 kilometrów kwadratowych, liczy 10,5 tys. mieszkańców. Tutejszy rynek pracy ma wiele do zaoferowania – stopa bezrobocia w powiecie jest niska, a popyt na pracowników wysoki. Na kogo czekają w Czarnkowie ogłoszenia o pracę? W jakich branżach działają najwięksi pracodawcy?

Czarnków – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Czarnków (woj. wielkopolskie) to ośrodek przemysłowy – rozwija się tu przemysł drzewny, metalowy, spożywczy – handlowy i usługowy.  Łącznie w mieście swoją siedzibę mają 1173 podmioty gospodarki narodowej (wg REGON na koniec 2020 r.). Wśród nich są 2 duże przedsiębiorstwa prywatne, utrzymujące między 250 a 999 miejsc pracy, 16 średnich (6 jednostek budżetowych), zatrudniających od 50 do 249 osób oraz 49 małych (z czego 18 w sektorze publicznym) – z kadrą rzędu 10-49 pracujących. Największą grupę stanowią podmioty mikro – samozatrudnieni i jednostki do 9 pracowników. W sektorze publicznym jest ich 15, w prywatnym – 1078.

Ze względu na ukształtowanie terenu – morenowe wzgórza i rozległe tereny zielone, okolica miasta nazywana jest Szwajcarią Czarnkowską. Ciekawostkę turystyczną stanowi nieużywana obecnie narciarska Skocznia pod Grzybkiem – jedna z niewielu stworzonych na terenie nizinnym, nie w górach.

Największe zakłady pracy w Czarnkowie to producent materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego, fabryka sprzętu okrętowego oraz producenci urządzeń gastronomicznych i mebli technologicznych ze stali nierdzewnej; węzłów cieplnych, a także firma zajmująca się wyposażeniem jachtów, fabryka mebli. W branży spożywczej najwięcej miejsc pracy generują browar i okręgowa spółdzielnia mleczarska.

Rynek pracy, oferty pracy – Czarnków

Wg sprawozdań publikowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Czarnkowie na koniec 2020 r. w całym powiecie liczba bezrobotnych wynosiła 1525 osób. Najwięcej było w mieście i gminie Trzcianka (452 osoby). W rejestrze znalazło się 156 mieszkańców Czarnkowa i 152 mieszkańców gminy wiejskiej Czarnków.

Stopa bezrobocia wyliczona na grudzień 2020 r. dla powiatu była równa 4,7%. To o 1% więcej niż średnia dla województwa wielkopolskiego – 3,7% i znacznie mniej niż średnia krajowa (6,2%). Niski wskaźnik dobrze prognozuje na przyszłość. Praca w Wielkopolsce jest dostępna w wielu obszarach.

Jak wygląda zestawienie zapotrzebowania na pracowników i podaży pracy w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim? Wg badania Barometr zawodów – korzystnie dla pracowników. Zawodów deficytowych jest prawie 50, a dwa kolejne zostały określone jako silnie deficytowe – mowa o kierowcach samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych oraz spawaczach. Pracodawcy poszukujący osób z uprawnieniami do wykonywania takiej pracy mają największy problem ze rekrutowaniem kandydatów.

W deficycie są ponadto kandydaci do pracy:

 • w branży budowlanej (betoniarze i zbrojarze, dekarze i blacharze budowlani, inspektorzy nadzoru budowlanego, murarze i tynkarze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, pracownicy ds. budownictwa drogowego, technicy budownictwa, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, robotnicy budowlani),
 • w branży elektromechanicznej (inżynierowie elektrycy i energetycy, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, monterzy elektronicy, specjaliści elektroniki, automatyki i robotyki),
 • w przetwórstwie przemysłowym (kierownicy ds. produkcji, magazynierzy, pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych, pracownicy poligraficzni, pracownicy przetwórstwa metali, robotnicy obróbki drewna i stolarze, lakiernicy, operatorzy obrabiarek skrawających, obuwnicy),
 • w branży motoryzacyjnej (blacharze i lakiernicy samochodowi, diagności samochodowi),
 • w transporcie i logistyce (kierowcy autobusów, listonosze i kurierzy, maszyniści, spedytorzy i logistycy),
 • w branży medycznej i opiekuńczej (lekarze, pielęgniarki i położne, psycholodzy i psychoterapeuci, ratownicy medyczni, opiekunki dziecięce, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, wychowawcy w placówkach oświatowych i opiekuńczych),
 • w finansach (pracownicy ds. finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych, pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, samodzielni księgowi, specjaliści ds. finansowych),
 • w turystyce i gastronomii (gospodarze obiektów, portierzy, woźni i dozorcy, sprzątaczki i pokojowe, szefowie kuchni),
 • kandydaci w innych branżach (graficy komputerowi, inżynierowie inżynierii środowiska, nauczyciele języków obcych i lektorzy, piekarze, pracownicy służb mundurowych, specjaliści ds. zarządzania zasobami ludzkimi i rekrutacji, ślusarze).

W obrębie powiatu wskazano jeden zawód nadwyżkowy. Trudności w poszukiwaniu pracy w tych stronach mogą mieć technicy informatycy.

PUP Czarnków:

Adres: ul. Orłowskiego 1, 64-700 Czarnków
E-mail: pocz@pupczarnkow.pl
Telefon: (067) 255 37 16,17.

Szukaj pracy w mieście