Praca Wronki

Najnowsze oferty pracy: 517

 • Brygadzista suchej zabudowy wnętrz – ze znajomością języka niemieckiego

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   wielkopolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  kierownik/koordynator
  16 godz.
 • Kierownik robót izolacyjnych

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   wielkopolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  kierownik/koordynator
  19 godz.

Praca we Wronkach

Wronki leżą w województwie wielkopolskim, w powiecie szamotulskim, na skraju Pojezierza Poznańskiego i Kotliny Gorzowskiej. Przez miasto płynie rzeka Warta, a w jego sąsiedztwie znajdują się lasy Puszczy Noteckiej.

Miejscowość jest centrum administracyjnym, obsługującym mieszkańców miejsko-wiejskiej gminy Wronki. To dynamicznie rozwijające się miasto stanowi duży ośrodek przemysłowy i handlowo-usługowy, tworzący tysiące miejsc zatrudnienia, z których korzystają mieszkańcy całego regionu.

Wronki w Wielkopolsce

W jakich firmach dostępna jest praca we Wronkach? Jakie branże stwarzają największe możliwości rozwoju zawodowego? 

Wronki – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Wronki położone są między Poznaniem a Szczecinem – szybką komunikację z tymi miastami zapewnia kolej. Odległość od stolicy Wielkopolski wynosi 64 kilometry. W najbliższym sąsiedztwie Wronek znajdują się takie miasta jak Obrzycko, Ostroróg, Szamotuły, Sieraków, Pniewy, Wieleń i Czarnków. Na układ komunikacyjny gminy Wronki składają się drogi lokalne, miasto jest także węzłem tras wojewódzkich. Biegną tędy DW nr 184, 182, 150 i 140. 

We Wronkach mieszka 11,1 tys. osób. Powierzchnia miasta zajmuje 5,8 kilometra kwadratowego. Jak zostało wspomniane na wstępie, miasto jest siedzibą władz miejsko-wiejskiej gminy Wronki. Liczba jej mieszkańców wynosi ok. 19 tys. a wielkość obszaru to 302,7 kilometra kwadratowego.

Gmina jest jedną z ośmiu w powiecie szamotulskim, do którego należą także gminy miejsko-wiejskie: Szamotuły, Ostroróg, Pniewy, gmina miejska Obrzycko i gminy wiejskie: Duszniki, Kaźmierz, Obrzycko.

Wronki są miastem, gdzie można ciekawie spędzić wolny czas. Stanowią bazę wypadową do wycieczek po Puszczy Noteckiej, która jest istnym rajem dla grzybiarzy. To także miejscowość z wieloma zabytkami i długą historią – prawa miejskie nadano Wronkom ok. 1279 r. Będąc w okolicy, warto odwiedzić kościoły: m.in. kościół klasztorny oo. franciszkanów, parafię p.w. św. Krzyża i św. Mikołaja w Biezdrowie i parafię św. Katarzyny we Wronkach. Na terenie gminy leżą też pałace (w Pożarowie, Biezdrowie, Nowej Wsi i Wróblewie). Wrażenie robi także budynek zakładu karnego, wzniesiony w końcówce XIX w. na wzór ówczesnych amerykańskich więzień.

Na tym nie kończy się jednak lista dostępnych we Wronkach atrakcji. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu mają tu do dyspozycji rozbudowaną infrastrukturę sportowo-rekreacyjną, jeziora, tereny nadwarciańskie, wiele szlaków turystycznych. Podsumowując, Wronki i okolice to ciekawy kierunek na krótszy i dłuższy pobyt.

Rynek pracy, oferty pracy – Wronki

Powiat szamotulski jest dobrze rozwinięty gospodarczo. Działa tu wiele firm, także dużych, z polskim i zagranicznym kapitałem. Korzystną sytuację odzwierciedla niskie bezrobocie.

Wg danych GUS na koniec stycznia 2021 r. stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 3,8%. Dla porównania – średnia wojewódzka to 3,9%, a średnia krajowa – 6,5%.

Zgodnie z informacją udostępnioną przez PUP w Szamotułach, który obsługuje mieszkańców całego powiatu, w styczniu 2021 r. liczba bezrobotnych była równa 1433 osoby. Wśród nich znalazło się 190 mieszkańców miasta i gminy Wronki. Największą grupę stanowili natomiast mieszkańcy miasta i gminy Szamotuły – 570 osób.

Rynek pracy we Wronkach jest zróżnicowany i dobrze rozwinięty. Zgodnie z danymi GUS w REGON (stan na koniec stycznia 2021 r.) figuruje 1038 podmiotów gospodarki narodowej z siedzibą we Wronkach oraz 657 na terenach wiejskich gminy.

W mieście zarejestrowane są:

 • 983 mikropodmioty – 0-9 pracujących,
 • 43 małe podmioty – 10-49 pracujących,
 • 8 średnich podmiotów – 50-249 pracujących,
 • 4 duże podmioty: 2 (z sektora publicznego) zatrudniające 250-999 osób, 2 prywatne z kadrą liczącą co najmniej 1000 pracowników.

5 sekcji PKD, w których zarejestrowanych jest najwięcej firm to:

 • handel hurtowy i detaliczny, naprawa pojazdów samochodowych – 217 podmiotów,
 • przetwórstwo przemysłowe – 147 podmiotów,
 • budownictwo – 133 podmioty,
 • działalność związana z obsługą rynku nieruchomości – 106 podmiotów,
 • pozostała działalność usługowa – 81 podmiotów.

Choć w mieście najwięcej jest mikroprzedsiębiorstw, to tutejszy rynek pracy w znacznym stopniu kształtują też średnie i duże firmy, zakłady produkcyjne, których część ulokowana jest w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Do największych pracodawców w regionie, którzy zatrudniają mieszkańców Wronek, innych miejscowości powiatu szamotulskiego, ale też sąsiednich powiatów zaliczają się firmy z branży AGD: Amica S.A. oraz Samsung Electronics Poland Manufacturing. Te zakłady produkcyjne generują łącznie ok. 7 tys. miejsc pracy.

Szukaj pracy w mieście