Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor weterynaryjny

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Jeleniej Górze
Jelenia Góra
praca stacjonarna
990 dni temu
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Jelenia Góra
Ogłoszenie o naborze Nr 82368

Warunki pracy

Praca w godzinach od 7.30 do 15.30. Praca w siedzibie inspektoratu, w biurze przy komputerze oraz w terenie, na obszarze powiatu, wyjazdy służbowe. Siedziba biura znajduje się na parterze z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. Pracownikom oferujemy stabilną pracę w jednosce administracji publicznej, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,dodatek za wieloletnią pracę od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowania stażu pracy, dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw."trzynastka") nagrody jubileuszowe, jednozmianowy czas pracy.

Oferujemy otwartą i przyjazną atmosferę w pracy, pakiet socjalny, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach, możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na życie i zdrowie.

Zakres zadań

  • Przeprowadzenie kontroli kontroli dotyczących przestrzegania zasad indentyfikacji i rejestracji zierząt w gospodarstwie
  • Prowadzenie kontroli w zakresie wzajemnej zgodności
  • Przeprowadzenie kontroli dobrostanu zwierzat
  • Prowadzenie spraw z zakresu ochrony zwierząt i kontrolą schroniska dla zwierząt
  • Obsługa weterynaryjnych systemów informatycznychdo bieżącego przepływu informacji
  • Prowadzenie spraw związanych z kontroląśrodków transportu wykorzystywanych do przewozu zwierząt
  • Prowadzenie spraw związanych z kontrolą wymagań weterynaryjnych przy utrzymywaniu zwierząt gospodarskich, dzikich utrzymywanych jako zwieręta gospodarskie, utrzymywanych do celu rozrywkowych, widowiskowych, filmowych, sportowych i specjalnych, hodowli i utrzymywania zwierząt w ogrodach zoologicznych oraz na wystawach i pokazach zwierząt egzotycznych.
  • Prowadzenie spraw związanych z kontrolą podmiotów wykorzystujących zwierzęta w celach rozrywkowych, widowiskowych, filmowych,sportowych i specjalnych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub inne wyższe z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej.
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie(prawo wykonywania zawodu w przypadku lekarza weterynarii)
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • znajomość ustawy o inspekcji weterynaryjnej
  • obsługa komputera
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • prawo jazdy kat. B
  • umiejętność pracy w zespole
  • zdolność analitycznego myślenia
  • rzetelność i terminowość
  • znajomość przepisów weterynaryjnych z obszaru realizowanych zadań oraz znajomość kodeksu postepowania administracyjnego.