Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty

Praca Karpacz Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 27

Praca w Karpaczu

Karpacz to typowo turystyczny ośrodek na mapie południowo-zachodniej Polski. Góry, lasy, mnogość urokliwych uliczek przecinających się wzajemnie, kameralna atmosfera miejsca otulonego rzeką Łomnicą sprzyja rozwojowi turystyki. Karpacz jest jednym z głównych szlaków turystycznych w Sudetach.

Karpacz uchodzi za najbardziej przedsiębiorczą gminę w Polsce. Ilość podmiotów gospodarczych działających na terenie miejscowości stale się powiększa. Większość nowo powstających działalności związana jest bezpośrednio z turystyką. Rozwijają się przede wszystkim gałęzie gastronomiczne i obiekty noclegowe oraz szeroko pojęte atrakcje turystyczne.

Kulinarny Karpacz znany jest nie tylko w najbliższym sąsiedztwie. Lokalne smaki słynne są w całej okolicy. Święta i festiwale takie jak Festiwal Smaków, czy Festiwal Ducha Gór organizowane w gminie, przyciągają dodatkowe rzesze turystów. Dużym zainteresowaniem cieszy się także Pojedynek Mistrzów, do którego przystępują najznamienitsi szefowie kuchni.

Lokalne smaki i wyroby rzemieślnicze to unikaty w skali kraju. Najsłynniejsze ręcznie zdobione pierniki pochodzą z Karpacza, tak samo, jak miody i przetwory naturalne, a tutejsze bransoletki z haftem zachełmiańskim i wyroby z lnu nie mają żadnego odpowiednika w kraju.

Niewątpliwą atrakcją przyciągającą turystów jest Śnieżka. Dziennie szczyt zdobywa niemal 3000 osób. Zimową porą Karpacz odwiedzają miłośnicy sportów zimowych. Kompleksy narciarskie bardzo dobrze prosperują w sezonie, co także wpływa na lokalną sytuację gospodarczą.

Praca w Karpaczu związana jest przede wszystkim z turystyką szeroką pojętą. Obok tego o zatrudnienie można postarać się w obszarze handlu stacjonarnego, usług, czy urzędzie miasta.
Nowe inwestycje w gminie związane są z dalszą rozbudową infrastruktury turystycznej i rozwojem bazy sportowej związanej z narciarstwem, czy rekreacją. Wszystko w Karpaczu podporządkowane jest rozwojowi strefy gospodarczej, jaką niewątpliwie stanowi turystyka.