Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor weterynaryjny

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Ostrzeszowie
Ostrzeszów
praca stacjonarna
902 dni temu
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Ostrzeszów
Ogłoszenie o naborze Nr 87117

Warunki pracy

• praca w terenie – wyjazdy służbowe, praca w siedzibie inspektoratu, • praca od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 15:00 , • prowadzenie samochodu osobowego, • obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych, • obciążenie psychiczne- stres związany z pracą pod presją czasu, • praca na parterze budynku, • podstawowe wyposażenie stanowiska pracy to zestaw komputerowy oraz wielofunkcyjne laserowe urządzenie biurowe.

Zakres zadań

  • Nadzór nad badaniami monitoringowymi,
  • Pobieranie próbek do badań laboratoryjnych,
  • Sporządzanie obowiązkowej dokumentacji i sprawozdawczości z powierzonych obowiązków,
  • Kontrola podmiotów nadzorowanych,
  • Przygotowywanie stosownych projektów decyzji administracyjnych,
  • Sporządzanie sprawozdań z przeprowadzanych badań i kontroli, obsługa weterynaryjnych systemów informatycznych;
  • Współpraca z Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii w zakresie kompetencji,
  • Realizacja pod nadzorem zadań z zakresu nadzoru nad zwalczaniem chorób zakaźnych zwierząt, w tym chorób odzwierzęcych i odzwierzęcych czynników chorobotwórczych, badań kontrolnych zakażeń zwierząt,
  • Przeprowadzanie kontroli weterynaryjnych w handlu i wywozie zwierząt, kontroli na miejscu wymogów wzajemnej zgodności, kontroli gospodarstw utrzymujących trzodę chlewną w zakresie spełniania wymogów bioasekuracji,
  • Wykonywanie innych zadań zleconych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub inne wyższe z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość obowiązujących przepisów weterynaryjnych
  • Prawo jazdy kat. B
  • Umiejętność obsługi komputera
  • Umiejętność organizacji pracy
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii
  • Podstawowa znajomość postępowania kodeksu administracyjnego
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość programów System identyfikacji i rejestracji zwierząt ARiMR, Platforma aplikacyjna IRZ
  • samodzielność
  • komunikatywność
  • znajomość Kodeksu Postępowania Administracyjnego i Egzekucyjnego