Praca Syców Najnowsze oferty pracy: 17

Praca DOLNOŚLĄSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Sycowie

Syców – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Syców to nieduże miasto leżące w powiecie oleśnickim, w województwie dolnośląskim. Stanowi siedzibę gminy miejsko-wiejskiej. Jest to miejscowość od wielowiekowej historii. Syców przyciąga ciekawymi zabytkami, pełną uroku okolicą, przyjazną mieszkańcom infrastrukturą czy nowoczesnymi obiektami do uprawiania sportu i rekreacji. Oto kilka podstawowych informacji o Sycowie i okolicy – pracy, sytuacji gospodarczej, położeniu i możliwościach inwestycyjnych.

Syców (dolnośląskie) rozciąga się na powierzchni nieco ponad 17 kilometrów kwadratowych. Przepływa przez niego rzeka Młyńska Woda. Liczba mieszkańców Sycowa wynosi z kolei około 10,3 tys. osób (dane Głównego Urzędu Statystycznego – lipiec 2020 r.). By dodzwonić się do miejscowości, należy wybrać numer kierunkowy 62. Przesyłki do Sycowa adresuje się z kodem pocztowym 56-500. Z kolei numery rejestracyjne sycowskich samochodów rozpoczynają się od DOL.

Miasta Syców należy szukać na mapie Polski na wschód od Wrocławia, w odległości około 58 kilometrów od centrum stolicy województwa. By dojechać do stolicy powiatu – Oleśnicy, trzeba pokonać trasę o długości 28 kilometrów. Z Sycowa do Ostrowa Wielkopolskiego są 53 kilometry, do Kępna – 22 kilometry, do Opola – 83 kilometry. Żeby dostać się stąd do Warszawy, należy przejechać około 291 kilometry. Miasteczko cechuje bardzo dobra infrastruktura komunikacyjna. To ważny atut dla inwestorów chcących lokować w mieście kapitał, a także dla mieszkańców, którzy korzystają z rozszerzonego rynku pracy i znajdują zatrudnienie nie tylko w Sycowie, ale i w pobliskich miejscowościach. Przez Syców przebiega droga ekspresowa S8. Na północ od miasta wiedzie droga krajowa nr 25, a w niedużej odległości na wschód – droga krajowa nr 11. Syców przecinają ponadto drogi wojewódzkie – nr 448 i 449. Do dyspozycji mieszkańców jest także sieć dróg lokalnych.

Syców to przyjazne miejsce do życia, oferujące ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Warto pochodzić po historycznym centrum miejscowości i zwiedzić zabytki Sycowa. Należą do nich na przykład XIX-wieczny kościół św. Piotra i Pawła, XVIII-wieczny, klasycystyczny kościół ewangelicko-augsburski, fragmenty murów obronnych, gotycka baszta, budynki należące do znajdującego się niegdyś w Sycowie zamku – stajnie, spichlerz.

Do spacerów zachęca dawny park pałacowy. Mieszkańcy miasta mogą wypoczywać na świeżym powietrzu i w sposób aktywny. Do ich dyspozycji pozostaje rozbudowana infrastruktura sportowa (hala sportowa, stadion, basen i inne). Jednym z ulubionych miejsc rekreacji sycowian stanowi też pobliski Zalew w Stradomi. Różnego rodzaju wydarzenia, konkursy i zabawy w mieście organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie. Na terenie miasteczka działają kluby siatkówki, wspinaczkowy, żeglarski i inne. O ciekawą ofertę kulturalną w mieście dba z kolei Centrum Kultury w Sycowie, w którym znajduje się również kino. Warto zajrzeć do Muzeum Regionalnego w Sycowie i dowiedzieć się więcej o historii miasta.

Edukacja prowadzona jest tutaj na szczeblu przedszkolnym, podstawowym i ponadpodstawowym. W Sycowie działa między innymi Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia.

Syców to miasteczko, w którym tempo życia jest znacznie mniejsze niż w dużych miastach. Spokój, przyjazna atmosfera, to walory tej miejscowości, które docenia wielu mieszkańców. Jednocześnie do osiedlenia się tu zachęca bliskość aglomeracji wrocławskiej wraz z jej możliwościami gospodarczymi i ofertą kulturalną.

Rynek pracy, oferty pracy – Syców

W Sycowie (dolnośląskie) pracę oferują firmy z różnych branż. Do ważnych pracodawców należą tutejsze zakłady meblarskie. Rozwija się też handel, usługi, w mniejszym stopniu branża turystyczna. Sytuacja na rynku pracy w całym powiecie oleśnickim niewiele odbiega od średniej krajowej. Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego w końcu czerwca 2020 r. na terenie powiatu bez pracy pozostawało 2,5 tys. osób. Stopa bezrobocia wyniosła w tym czasie 6,9%, co jest wartością nieco przewyższającą bezrobocie dla kraju w tym samym okresie – 6,1%.

W Sycowie działają firmy różnej wielkości. Łącznie jest ich w mieście 1231, a w gminie 1804 (REGON, maj 2020 r.). W miasteczku znajdziemy 1 dużą jednostkę, deklarującą zatrudnienie od 250 do 999 pracowników. Łącznie 6 podmiotów to średnie firmy z kadrą rzędu 50-249 zatrudnionych. Pozostałe podmioty to małe przedsiębiorstwa (jest ich kilkadziesiąt) oraz mikrofirmy, czyli jednoosobowe działalności gospodarcze oraz jednostki zatrudniające do 9 osób. Przedsiębiorcy mogą korzystać z ulg podatkowych, korzystnych warunków najmu i innych udogodnień Podstrefy Syców Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

PUP Syców

Powiatowy Urząd Pracy w Oleśnicy, Filia w Sycowie
Adres: ul. Mickiewicza 7, 56 - 500 Syców
E-mail: wrolsy@praca.gov.pl
Telefon: +48 62 785 30 53, +48 62 785 50 75